Spotkanie z p. Markiem Mazurem PDF Drukuj Email

Dnia 26 stycznia odwiedził  naszą  szkołę wyjątkowy gość. W  murach "skarszewskiej jedynki" gościliśmy pana Marka Mazura, który od wielu lat zajmuje się czymś, co jest trudne do jednoznacznego określenia - wynika to z faktu niecodziennego połączenia rzeźby, metaloplastyki z mechaniką precyzyjną i optyką. Efektem pracy pana Marka są  miniaturowe aparaty fotograficzne. Budowanie tych aparatów jest jego pasją. Jego dzieła, zazwyczaj, oprócz zasadniczej i oczywistej funkcji aparatu fotograficznego, mają walory przedmiotów codziennego użytku.  Przez ponad 25 lat  "budowania", powstało wiele niezwykłych foto - aparatów, które cieszą i zadziwiają ludzi w różnych zakątkach świata. Ostatnio skonstruował i wykonał bursztynowy obiektyw. W czasie spotkania z młodzieżą w wyjątkowo ciekawy sposób opowiadał o początkach swojej " pasji" i o wystawach, których jest autorem. Na zakończenie spotkania uczniowie zainteresowani fotografiką zadawali autorowi pytania, na które chętnie udzielał odpowiedzi i rozdawał autografy. Na pamiątkę  spotkania  gość otrzymał książkę o naszej szkole oraz kwiaty.