XX KONKURS „ NAJCIEKAWSZY STRÓJ HISTORYCZNY” PDF Drukuj Email

Po raz XX-ty 10 listopada 2017r.  odbył się w naszej szkole konkurs                                   „Najciekawszy strój historyczny”.

To konkurs, w którego przygotowanie zaangażowane są całe rodziny.

Przygotować ciekawy, oryginalny strój pomagają rodzice i dziadkowie.

Każdy z uczestników wybiera sobie postać historyczną i w najdrobniejszych szczegółach stara się ją odzwierciedlić. Nie wystarczy tylko strój historyczny

( wykonany samodzielnie), trzeba mieć również pomysł  na zaprezentowanie się na scenie. To co widzowie mogli obejrzeć w tym roku, to prawdziwy majstersztyk.

Gościliśmy w szkole: Łucję de Jesus, Franciszka  i Hiacyntę Marto, Jana Pawła II, Jana Matejkę, Fridę, Wandę Rutkiewicz, Franciszka Nierzwickiego, załogę czołgu „Rudy 102”, harcerza Szarych Szeregów, małego powstańca, zespół ABBA, Irenę Jarocką, Irenę Kwiatkowską, Hankę Bielicką, królową Jadwigę, Kleopatrę, rzymskiego legionistę, kobietę z lat XX-tych, markietankę wojsk szwedzkich, Zosię      z „Pana Tadeusza”, kowbojkę, Indian i pirata.

Każdy uczestnik musiał zaprezentować się przed zgromadzoną publicznością: np. Irena Kwiatkowska przygotowała scenę z filmu 40-latek „Kobieta Pracująca” oraz piosenkę

z filmu „Halo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”  pt. „Nogi roztańczone”

a Hanka Bielicka wykonała piosenkę pt. „My z Łomży”. O udanej prezentacji decydował pomysł, muzyka, rekwizyty i umiejętności aktorskie. Wiele zachwytu, ale i łez wzruszenia wywołał występ rodzeństwa von Wysockich i Jakubą Dąbrowskiego pt. „Jan Paweł II

i 100-lecie objawień fatimskich”. Publiczność doceniła również dużą ilość rekwizytów

w występie Wanessy Pawłowskiej. Po szkolnej sali gimnastycznej pędził „papamobil”

a nawet czołg „Rudy 102”.

Jury tegorocznego konkursu miało naprawdę trudne zadanie.

Wszyscy uczestnicy z klas I – III zajęli miejsca „medalowe”.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy I – III

I miejsce: Maksymilian Wojciechowski - mały powstaniec,

Isabella Prensena - królowa Kleopatra

II miejsce: Magdalena Stec – Wanda Rutkiewicz,

Maria Muńska – Frida,

Julia Breska – Zosia z „Pana Tadeusza”

III miejsce: Patrycja Went – Jan Matejko,

Oliwia Dam i Oliwier Muszyński – Indianie,

Szymon Warkocki – pirat,

Kinga Grandzicka – kowbojka

Klasy IV – VII:

I miejsce: Maria, Sara, Samuel, Jonasz, Jakub von Wysoccy, Jakub Dąbrowski – „Jan Paweł II i 100-lecie objawień fatimskich”,

Anna Kalkowska, Marcelina Odia, Wiktoria i Konrad Prabuccy – „Czterej pancerni”,

Anna Wojciechowska, Małgorzata Przytarska, Igor Latoszewski – Irena Kwiatkowska

II miejsce: Zofia Kotlewska – kobieta lat XX-tych,

Wanesa Pawłowska- markietanka,

Filip Zalewski – rzymski legionista

III miejsce: Oliwia Wohlert, Oliwia Groenke, Patrycja Kinder, Julia Zelewska, Żaklina Szumała – zespół ABBA.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Słowa podziękowania należą się uczniom i ich rodzinom.

Szczególne słowa uznania kierujemy na ręce pani Alicji Stanek organizatorki

tego wspaniałego, wpisanego w historię szkoły konkursu.

BRAWO!

Copyright © 2017 Joomla. Wszelkie prawa zastrzeżone.