PASOWANIE NA CZYTELNIKA! PDF Drukuj Email

Dnia 23 lutego w naszej szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA uczniów klas pierwszych. Uroczystość miała na celu:

• zapoznanie uczniów z biblioteką szkolną
  • omówienie zasad korzystania z biblioteki
  • przygotowanie do samodzielnego wyboru książek
  • wdrażanie do właściwego zachowania w bibliotece
  • wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych
  •  budzenie zainteresowania książką i szacunku do niej.

Podczas wspólnej zabawy i udziału w wielu ciekawych konkursach uczniowie mieli okazję poznać tajniki  pracy bibliotekarza oraz zapoznać się z literaturą dziecięcą. Poznali również zasady obowiązujące w czasie wypożyczania książek. Dowiedzieli się do czego służy czytelnia. Wszyscy złożyli uroczystą przysięgę, dotyczącą poszanowania książek i gęsim piórem zostali pasowani na czytelników. Od razu na półkach bibliotecznych poszukali swoich pierwszych wypożyczonych książek.

Pierwszaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w przygotowanych zmaganiach i wyraziły chęć częstego odwiedzania szkolnej biblioteki.

Na koniec wszyscy powtórzyli sobie termin przetrzymywania w domu wypożyczonych lektur.

Spotkanie przygotowała pani Mariola Kroplewska.

Copyright © 2018 Joomla. Wszelkie prawa zastrzeżone.