WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ PDF Drukuj Email

Dnia 26 kwietnia  2018r. odbył się w naszej szkole "Wieczór z książką" dla uczniów klas trzecich

Celem wieczoru było promowanie literatury dziecięcej, kształcenie umiejętności skupiania się,

czytania ze zrozumieniem oraz szacunku do osób starszych i zainteresowania literaturą

z czasów ich młodości.

Gościem honorowym spotkania była pani Maria Gołuńska emerytowana nauczycielka języka polskiego.

Na początku spotkania pani Maria zaprezentowała  uczniom wiersze Stanisława Jachowicza.

Następnie dzieci wykonały ilustracje do przedstawionych im wierszy.

Kolejnym punktem wieczoru było przedstawienie przez wszystkich uczestników swoich ulubionych książek.

Każde dziecko starało się tak zaprezentować wybraną przez siebie książkę, aby inne dzieci zapragnęły

ją przeczytać. Ostatnim punktem spotkania było wspólne czytanie książki "Penny z Piekła Rodem".

Na zakończenie wszyscy rozwiązywali  test związany z lekturą.

Uśmiechnięte twarze uczniów były dowodem na to, że impreza się udała.

Wieczór trwał od godziny 16:00 do godziny 19:00.

Autorkami wieczoru były panie: Alicja Burczyk i Małgorzata Gołuńska - Went.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom,  ich rodzicom, organizatorom wieczoru i pani Marii Gołuńskiej.

Copyright © 2018 Joomla. Wszelkie prawa zastrzeżone.