ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU PDF Drukuj Email

W dniu 2 kwietnia 2019r. nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Wiedzy o Autyźmie, aby pokazać wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu.

Cele główne:

- zwiększenie świadomości uczniów i wrażliwości społecznej na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu,

- Zwrócenie uwagi na problemy z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (dyskryminacja, izolacja),

- kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem.

Tego dnia społeczność szkolna ubrała się na niebiesko. Wszyscy przynieśli niebieskie emblematy, wstążeczki,  baloniki, chorągiewki na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.

W klasach I - VIII przeprowadzono pogadanki, których celem było szerzenie wiedzy o autyźmie. Uczniowie klasy 1b przygotowali piękne laurki "Kwiat przyjaźni", które zostały przekazane naszym kolegom z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Skarszewach.

Świętowanie tego wyjątkowego dnia zakończyliśmy wspólnymi zdjęciami klasowymi.

Organizatorki wydarzenia: panie: S. Gucińska i E. Skalska