WIELKI OGÓLNOPOLSKI MARATON CZYTELNICZY PDF Drukuj Email

Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczyła w Wielkim Maratonie Czytelniczym.

Honorowy Patronat nad konkursem sprawowali  Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gdańska.

Celem konkursu jest krzewienie idei czytania książek, propagowanie czytelnictwa jako formy rozwoju

osobowości ucznia, poznawanie klasyki literackiej, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,

wykorzystania i refleksyjnego przetwarzania tekstów oraz kształcenie umiejętności rozpoznawania

własnych potrzeb czytelniczych.Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ok. 2000 uczniów z całej Polski.

Naszą szkołę reprezentowali: Lena Kiedrowska, Michał Różański, Klaudia Heksel, Maja Bławat i Zuzanna Kopiszka. Dzieci w ciągu całego roku szkolnego czytały określone przez organizatorów lektury a następnie pisały test związany z daną lekturą. Łącznie takich tekstów było 8. Nasi uczniowie znaleźli się wśród laureatów konkursu! Brawo!

Gratulujemy uczniom, rodzicom oraz organizatorkom konkursu paniom Alicji Burczyk i Małgorzacie Gołuńskiej - Went.