Ślubowanie PDF Drukuj Email

25 X 2019r. miała miejsce w naszej szkole niecodzienna uroczystość ŚLUBOWANIA I PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I. Była piękna część artystyczna, podczas której dzieci musiały zdać egzamin geograficzno- przyrodniczy, z matematyki, języka polskiego, muzyki, z zakresu bezpieczeństwa oraz kultury słowa i zachowania. Po zdanym pomyślnie egzaminie kandydaci złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły p. Krystian Latoszewski, zaś panie wychowawczynie wręczyły dzieciom medale oraz nałożyły birety. Dopełnieniem tak ważnego wydarzenia były symboliczne podpisy dzieci w księdze szkoły. Miłą niespodzianką dla pierwszoklasistów był prezent od p. burmistrza Jacka Pauli w postaci biletu na wyjazd do Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film pt. „O Yeti”.

Serdeczne podziękowania dla wychowawców klas pierwszych: p. Doroty Wróblewskiej, p. Mirosławy Warczyńskiej, p. Agnieszki Radka i p. Marii Żygowskiej za przygotowanie dzieci do uroczystości oraz p. Sabiny Gucińskiej- opiekuna Samorządu Szkolnego, która czuwała nad całością.