Koncert chóru u seniorów PDF Drukuj Email

   Dnia 18.11.2019r. odbył się koncert szkolnego chóru ,,Tęczowe Iskierki” działającego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skarszewach w Dziennym Domu Pobytu Senior Wigor, które ma swoją siedzibę w Skarszewach przy ulicy Gdańskiej. Było to kolejne spotkanie łączące pokolenia z okazji obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   Chórzyści zaprezentowali seniorom z gminy Skarszewy program artystyczny na który składały się najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne.

   W pierwszej części młodzi artyści zaprezentowali mało znane pieśni patriotyczne takie jak np. pieśń pt.: ,, Co to jest niepodległość ” oraz Ania Wojciechowska z kl.VI a zaprezentowała pieśń pt.: ,, Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos ”.

   W drugiej części koncertu chórzyści wraz z seniorami śpiewali najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne takie jak : ,,Wojenko , wojenko ”, „ Marsz I brygady ” i wiele innych pieśni. Koncert zakończył się najbardziej znaną pieśnią legionową pt. „ Przybyli ułani pod okienko ”.

   Wszystkie utwory były wykonywane przy akompaniamencie keyboardu. Wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych zakończyło się wspólną kawą i herbatą oraz słodkościami przygotowanymi przez seniorów specjalnie dla naszego chóru. Młodzi chórzyści byli pod wielki wrażeniem okazanego wzruszenia i uznania ze strony seniorów. W przyszłości z pewnością zawitamy w gościnnych progach stowarzyszenia ,, Senior-Wigor ”, prezentując nowy program artystyczny.

p1

 
Copyright © 2020 Joomla. Wszelkie prawa zastrzeżone.