Apele PDF Drukuj Email

Apele, wydarzenia i uroczystości szkolne

ROK SZKOLNY 2017/2018

14 grudnia - wywiadówka dla rodziców uczniów klas I-VIII
13 grudnia - wyjazd uczniów klas   I -III do teatru w Gdańsku

11 grudnia  -  warsztaty gipsowe dla klas I - IV

7 grudnia -  wyjazd uczniów klas   I - IV do kina w Starogardzie Gdańskim

6 grudnia - II Mikołajkowy Bal dla Dzieci organizowany przez Parafię Sw. Maksymiliana Kolbe i Urząd Miejski w Skarszewach

6 grudnia - spotkanie społeczności szkolnej ze Św. Mikołajem

5 grudnia - kiermasz Misyjny

4 grudnia - spotkanie z Mikołajem dla uczestników zajęć opiekuńczo-wychowawczych z gminy Skarszewy

3 grudnia- Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez GOSiR

2 grudnia - Mecz Tenisa Stołowego-IV LIGA

30 listopada - posiedzenie Rady Pedagogicznej

30 listopada - klasowe andrzejki

29 listopada- dyskoteka dla uczniów klas 4-7

29 listopada - szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

28 listopada - pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas I

28 listopada- Kiermasz Misyjny "Uczynek wiary- rowery dla katechistów"

25 listopada - Mecz Tenisa Stołowego-IV LIGA

22 listopada - wycieczka uczestników zajęć unijnych z grupy wiekowej V - VII do "Stacji Dobrego Czasu" w Tczewie

20, 23 listopada- warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas trzecich "Trzymaj formę"

18 listopada - Mecz Tenisa Stołowego-IV LIGA

17 listopada - wycieczka uczestników zajęć unijnych z grupy wiekowej I - IV do "Stacji Dobrego Czasu" w Tczewie

17 listopada- szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy MEDITEST

16 listopada - wywiadówka dla rodziców uczniów klas I-VII

16 listopada- Próbna Ewakuacja Szkoły z udziałem przedstawicieli Straży Pożarnej z Gdańska

10 listopada- XX konkurs "Najciekawszy strój historyczny"

8 listopada- wyjazd do kina uczniów klas pierwszych na film "Potworna rodzinka"

7 listopada- multimedialna lekcja i seans filmowy " Za niebieskimi drzwiami" grupy wiekowej IV - VII w kinie "Sokół" w Starogardzie Gdańskim

6 listopada- multimedialna lekcja "Dubbing" i seans filmowy "Epoka lodowcowa, mocne uderzenie" grupy wiekowej I -III w kinie "Sokół" w Starogardzie Gdańskim

4 listopada -VII Memoriał ku czci Henryka Niedzielskiego - turniej piłki siatkowej mężczyzn pod hasłem "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

30 października - wystawa matematycznych projektów  uczniów wykonanych podczas "Nocnego Maratonu Matematycznego" w dniach 27-28 X

1-30V października  -udział klasy IIIa w ogólnopolskim konkursie plastyczno - przyrodniczym pt. "Mapa Polski"

24 października - spotkanie z położną uczennic klas szóstych "Między nami kobietkami"

19 października- uroczysty apel z okazji DEN i ślubowania uczniów klas pierwszych

19 października - Dzień Patrona-

udział całej społeczności szkolnej we Mszy Św. w kościele Św. Maksymiliana Kolbe

z okazji 39 rocznicy wyboru patrona szkoły na urząd papieski,

msza w intencji zmarłego dyrektora szkoły pana Henryka Burczyka

18 października- konsultacje dla rodziców uczniów klas I-VII

15 października - wystawa prac uczniów klas pierwszych "Najpiękniejszy różaniec"

15 października- teatrzyki profilaktyczne dla uczniów klas I-III oraz IV - VII

14 października - Turniej Tenisa Stołowego-4 Liga

13 października- wystawa prac plastycznych uczniów "My favourite teacher"

13 października - warsztaty profilaktyczne:

klasy 4b, d - "Uczeń płomieniem - dorośli pochodnią"

klasy 5b,d - "Uzależnienim mówimy NIE!"

12 października - warsztaty profilaktyczne:

klasy 4a, c - "Uczeń płomieniem - dorośli pochodnią"

klasy 5a,c- "Uzależnienim mówimy NIE!"

11 października- wyjazd do teatru "Baj Pomorski"w Toruniu uczniów grupy wiekowej IV - VII na spektakl pt.: "Robinson Crusoe"

10 października - spotkanie z podróżnikiem Michałem Kochańczykiem dla uczniów klas 6-7

6 października - pogrzeb pana Henryka Burczyka - wieloletniego nauczyciela i dyrektora naszej szkoły w latach 1979-1986

5 października - wyjazd do Franka uczniów klas pierwszych

4 października - wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

4 października - wystawa pokonkursowa "Bezpieczna droga do szkoły"

3-4 października - pielgrzymka przedstawicieli szkoły do Częstochowy - spotkanie szkół rodziny papieskiej na Jasnej Górze

30 września - Turniej Tenisa Stołowego-IV LIGA

28 września - konkurs plastyczny "Bezpieczna droga do szkoły"

27 wrzesnia - nauka przechodzenie przez jezdnię uczniów klas 1-3 i korzystania z sygnalizacji świetlnej

26 września - piknik integracyjny uczniów klas pierwszych

22 września- wizyta uczniów klas pierwszych na Posterunku Policji w Skarszewach

14 września - posiedzenie Rady Pedagtogicznej, zebranie Rady Rodziców, wywiadówka- zapoznanie ze Statutem Szkoły, WSO, Programem Wycowawczo-Profilaktycznym, Programem Rozwoju Szkoły

4 września - Uroczysta Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2017/2018
1 września - udział przedstawicieli szkoły w gminnych obchodach 78-mej rocznicy wybuchu II wojny światowej

28 sierpnia - Szkoleniowa Rada Pedagogiczna

 

Rok szkolny 2016/2017


30 sierpnia - wyjazd uczestników Zajęć Opiekuńczo - Wychowawczych do Aqua Parku w Sopocie

sierpień- zajęcia sportowe - tenis dla dorosłych

5 - 18 lipca - Letnia Szkoła Języka Angielskiego
30 lipca - wyjazd uczestników Zajęć Opiekuńczo - Wychowawczych do Łeby

23 czerwca - Rada Podsumowująca pracę  szkoły w roku szkolnym 2016/2017
23 czerwca - uroczyste apele na zakończenie roku szkolnego 2016/2017:

8:00- klasy VI

9:00- klasy I - III

10:00 - klasy IV - V

22 czerwca - udział całej społeczności szkolnej we mszy św w kosciele Św. Maksymiliana Kolbe

22 czerwca - wycieczka uczniów klas IV -Gdynia Centrum Nauki Experyment

20 czerwca - udział przedstawicieli szkoły w konkursie piosenki dla dzieci niepełnosprawnych

20 czerwca - lekcja przedsiębiorczości w Banku Spółdzielczym w Skarszewach

20 czerwca - udział szkoły w

17 czerwca - udział przedstawicieli szkoły w Skarszewskich Sobótkach - występy małych artystów

14 czerwca - Rada Pedagogiczna Klasyfikacyjna

14 czerwca - wycieczka uczniów klasy 3a do Tczewa

14 czerwca - wycieczka do Gdańska - klasy I-III

13 czerwca - wycieczka uczniów klas VI do Łeby

13 czerwca - zebranie Rady Rodziców

8 czerwca- wycieczka uczniów klas 0 i I do miejscowości Szymbark

7 czerwca - spotkanie z misjonarzem z Ekwadoru z udziałem podopiecznych z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

6 czerwca - wycieczka uczniów klas II - III do Malborka

5 czerwca - wycieczka uczniów klasy Vb do Szarloty

2 czerwca - wycieczka uczniów klas II- III do Centrum Nauki Experyment- Gdynia Sopot

1 - 8 czerwca- wycieczka uczniów klas VI do Krakowa, Częstochowy, Wadowic i Zakopanego "Szlakiem Jana Pawła II"

1 czerwca - wystawa pokonkursowa "Bezpieczne Wakacje"

1 czerwca - występy szkolnego zespołu chearleederek w Talentomanii

31 maja - wycieczka uczniów klas V, VI do Gdańska- Stadion ENERGA, Muzeum II WOJNY ŚWIATOWEJ, MUZEUM BURSZTYNU

30 maja - egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych

29-30 maja - szkolna wycieczka do Berlina dla uczniów klas IV - VI

25 maja - wycieczka uczestników zajęć opiekuńczych do Szczodrowa, Pogódek i Starogardu Gdańskiego

25 maja - wycieczka szkolna uczniów klas III-V do Osieka i Radogoszczy "Wioska indiańska"

24 maja - udział uczniów klas III w lekcji regionalnej w Zamku Joannitów

24 maja - wycieczka szkolna uczniów klas V, VI do Torunia

24 maja- wycieczka uczniów klas II do Gdańska

23 maja - wycieczka szkolna uczniów klas drugich do Malborka
19 maja - apele z okazji urodzin Patrona Szkoły

18 maja - udział uczniów w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością

18 maja - udział w VIII Diecezjalnym Zjeździe Szkół im.Jana Pawła II

15 maja - obchody Święta Polskiej Niezapominajki

12 maja - wystawa prac plastycznych "Święto polskiej niezapominajki"

10 maja - wystawa prac technicznych - makiety ekologiczne "Dom moich marzeń"

5 maja - żywa lekcja historii "Polska Piastów"

26 kwietnia - wyjazd uczniów grupy wiekowej 0-3 do teatru do Gdańska na spektakl "Wilk i koźlęta"
12 kwietnia - eliminacje do III Szkolnego Konkursu "Mam talent"

29 marca - wystawa pokonkursowa "Pisanka wielkanocna"

29 marca- wycieczka uczniów klas IV - V do Swornychgaci

- warsztaty wypiekania chleba,

- wystawa w Muzeum Regionalnym

22 kwietnia - Dzień Ziemi pod hasłem "Ziemia - planeta życia"

23 marca - spotkanie uczniów z ks. misjonarzem Jerzym Kraśnickim  dyrektorem Stowarzyszenia MIVA POLSKA  i wolintariuszem Mateuszem Siegelem- MiVa POlska -organizacja na rzecz misyjnych środków transportu. Motto MIVA brzmi: Obviam Christo czyli Niesiemy Chrystusa

  • na ziemi
  • na wodzie
  • w powietrzu                                                                                                                                     Celem działania MIVA Polska jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu oraz ujednolicenie różnych działań w tym zakresie na terenie kraju. Zajmuje się również promocją dzieła misyjnego pracy polskich misjonarz, a także wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach propagując model kierowcy – chrześcijanina

Losowanie nagród dla uczestników akcji "Wspieramy Misje":

klasy 0 - 3 maskotka: Aleksander Magedanz kl. 3g

klasy 4-6 rower : Laura Paszylk kl. 6e

22 marca - wyjazd do kina w Starogardzie Gdańskim na film "Był sobie pies"

22 marca- wystawa prac plastycznych uczniów  "Skarszewy - tu jest mój dom"

21 marca - Rada Pedagogiczna

21 marca- kiermasz misyjny

21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny - topienie marzanny, przedstawienia o tematyce kociewskiej, "Kwiatki, bratki i stokrotki" -wiosenne sadzenie kwiatków,zabawy z ortografią w klasach IV - VI,  konkurs plastyczny "Bohater owocowo-warzywny" -wystawa pokonkursowa, Dzień Szalonej Fryzury!

20 marca - wycieczka uczniów grupy wiekowej 0 - III do kina w Starogardzie Gdańskim

na bajkę "Pchła Szachrajka"

16 marca - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

8 marca wystawa prac plastrycznych uczniów "Flagi Europy"

7 marca - udział przedstawiciueli Rady Rodziców w Pomorskiej Konferencji Rad Rodziców
6 marca- konsultacje z psychologiem z PPP dla uczniów, rodziców i nauczycieli

2 marca - konsultacje dla rodziców

24 luty - wystawa prac plastycznych "Mój pupil"

14 luty - wycieczka uczniów klas I - III do kina "Sokół" na film "Mały Książę". Lekcja multimedialna - historia filmów animowanych.

14 luty - szkolne eliminacje do XL edycji Ogólnopolswkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" - laureat Mateusz Base 6a

14 luty - poczta walentynkowa

13 luty- wycieczka 190 uczniów z klas IV - VI do kina "Sokół" na film "Tom and  i Huck" oraz na multimedialną lekcję "Magia kina - tajniki sztuki filmowej"

10 luty- Koncert Walentynkowy dla społeczności lokalnej

8 luty - spotkanie z logopedą dla uczniów klas piewrwszych

6-10 luty- Szkolna akcja pod hasłem "Wspomagamy najbliższe schronisko dla zwierząt" - zbiórka karmy, preparatów witaminowych oraz pieniążków dla czworonogów ze schroniska Starogard Gdański oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami o/Starogard Gdański

9 luty - posiedzenie Rady Pedagogicznej

6 luty - wystawa prac plastycznych uczniów "Heart hippo"

31 stycznia - Rada Pedagogiczna podsumowująca pracę szkoły w I półroczu roku szkolnego 2016/2017

31 stycznia - dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV - VI

16 - 20 stycznia- ferie w szkole

13 stycznia - Rada Podsumowująca I półrocze

13 stycznia - bal karnawałowy w filii w Bączku

12 stycznia - wywiadówka dla rodziców klas 0 - 6 podsumowująca I półrocze roku szkolnego 2016/2017

11 stycznia – koncert kolęd szkolnego chóru „Tęczowe iskierki” w „Senior – Wigor

11 stycznia – koncert kolęd szkolnego chóru „Tęczowe iskierki” w przedszkolu „Aniołek”

11 stycznia - Rada Klasyfikacyjna za  I półrocze roku szkolnego 2016/2017

10-11 stycznia - warsztaty gipsowe dla uczniów grupy wiekowej 0 - 3

5 stycznia - warsztaty lepienia z masy perłowej

3 stycznia - Bale Karnawałowe grupy wiekowej 0 - 3

23 grudnia - Wigilia dla podopiecznych GOPS-u

22 grudnia - Wigilia pracowników szkoły

22 grudnia - klasowe spotkania wigilijne

22 grudnia - akcja charytatywna "Rodacy - bohaterom" paczki żywnościowe i kartki świąteczne dla kombatantów na Wschodzie

20 grudnia - szkolna wigilia z udziałem dziadków, rodziców i zaproszonych gości w filii w Bączku

20 grudnia - wigilia środowiskowa w świetlicy wiejskiej w Bączku

20 grudnia - I Gminny  Konkurs  Poezji  Angielskiej  dla klas IV szkół podstawowych pod hasłem

 „If you – you change, and when you change – the word changes”.

19 grudnia - spektakle profilaktyczne dla uczniów klas 0 - 3 i 4 - 6

19 grudnia - wystawa prac konkursu fotograficznego "Jesienny krajobraz mojej okolicy"

16 grudnia - Dzień Otwarty Szkoły:

- spotkanie z policjantem, leśnikiem i przedstawicielem Urzędu Miasta

- Jasełka Bożonarodzeniowe dla rodziców i przyjaciół szkoły

 - Kiermasz Misyjny zorganizowany przez dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego - pomagamy dzieciom z Afryki

16 grudnia - spotkania wigilijne w klasach z udziałem rodziców i dziadków

15 grudnia - pogadanki na temat zdrowego stylu życia w klasach pierwszych i w oddziale przedszkolnym

14 grudnia - Gminne Zawody Sportowe "Dwa ognie" dla klas czwartych

13 grudnia - pokaz I pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 0 - 3

13 grudnia - Gminne Zawody Sportowe "Mini piłaka siatkowa dziewcząt i chłopców"

9 grudnia - podsumowanie akcji charytatywnej "Pomagamy Kornelkowi"

9 grudnia - "Odkrywamy talenty" - wystawa prac plastycznych naszej uczennicy Roksany Rogulskiej z klasy 6e

9 grudnia - wystawa pokonkursowa karmników i budek lęgowych

8 grudnia - "Koncert adwentowo-bożonarodzeniowy" przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Kołow Skarszewach - udział przedstawicieli szkoły

7 grudnia - wyjazd uczniów klas IV - VI do teatru w Elblągu na przedstawienie "Opowieść wigilijna"

6, 8 grudnia - warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas drugich "Znam tradycje i zwyczaje"

6 grudnia - wizyta Św. Mikołaja w naszej szkole i w filii w Bączku, Mikołajki - GOK, parafia Św. Maksymiliana Kolbe
5-6 grudnia - wyjazd uczniów grupy wiekowej 0 - 3 do Filharmonii w Gdańsku "Zima - spotkanie z Vivaldim"

4 grudnia - Gminny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

2 grudnia - spotkanie "Mikołajkowe" dla podopiecznych świetlic środowiskowych z gminy Skarszewy

30 listopada - wyjazd uczniów ze szkoły filialnej w Bączku do Starogardu Gdańskiego na przedstawienie teatralne "Świąteczne śledztwo"

30 listopada - wycieczka uczniów klas 3a i 3c do Swornychgaci

30 listopada - Kiermasz Misyjny zorganizowany przez dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego - pomagamy dzieciom z Afryki, wystawa fotografii przedstawiających mieszkańców tego kontynentu

29 listopada - dyskoteka "Andrzejkowa" dla uczniów grupy wiekowej IV - VI

25 listopada - 70 -lecie LZS -u - uroczystość środowiskowa

25 listopada - warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas piątych "Uzależnieniom mówimy Nie! i warsztaty dla  uczniów klas czwartych "Uczeń płomieniem dorośli pochodnią"

25-27 listopada - udział w gminnej świątecznej  zbiórce żywności 

24-25 listopada - klasowe "Andrzejki" w grupie wiekowej I - III

24 listopada - wystawa pokonkursowa "Sport gwarantem zdrowia"

22 listopada - kaszubsko-kociewskie spotkanie andrzejkowe w Bączku - spotkanie integracyjne z udziałem zespołów tanecznych z Liniewa i Głodowa
21 listopada - wyjazd uczniów grupy wiekowej 0 - 3 do Gdańska na rewię na lodzie w Hali Oliwia

18 listopada- spotkanie z zołnierzem panem Marcinem Ostrowskim w filii w Bączku

16 listopada - udział uczniów naszej szkoły w akcji "Żywa Korona Maryi" w związku z 300-leciem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

15 listopada - pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej dla dzieci z przedszkoli: Nr 1, Nr2 i "Aniołek"

15 listopada -konsultacje z psychologiem z PPP dla rodziców i uczniów

15 listopada -warsztaty profilaktyczne dla klas piątych "Uzależnieniom mówimy NIE!"

12 listopada -VI Memoriał ku czci Henryka Niedzielskiego - turniej piłki siatkowej mężczyzn pod hasłem: "Jedno serce, jedno bicie sport to moje życie"

11 listopada -udział przedstawicieli szkoły w gminnych uroczystościach związanych z rocznicą Odzyskania Niepodległości

10 listopada - podsumowanie szkolnej akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"- I etap (zbiórka kasztanów, żołędzi, warzyw i owoców"

9 listopada - apele "Święto Odzyskania Niepodległości"

9 listopada - XIX Szkolny Konkurs Historyczny na najciekawszy strój historyczny

8 listopada - udział szkoły w akcji "Śniadanie daje moc"

7 listopada- wystawa pokonkursowa prac uczniów "Droga do niepodległości"

3 listopada - wystawa prac uczniów "Tajemnice Różańca Świętego"

25 października - wyjazd uczniów klas pierwszych do Cinema City w Starogardzie Gdańskim na bajkę "Sekretne życie zwierzaków domowych"- prezent od władz miasta

24-28 października - wystawa prac wykonanych przez uczniów klas pierwszych "Pomysłowy różaniec"

21-22 października - biwak uczniów klasy 2f

21 października- wyjazd uczniów klas czwartych do Gdańska do Loopys World

19 - 30 października - udział szkoły w akcji charytatywnej Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci "Podaruj mi pieluszkę"

18 października - warsztaty dla uczniów klas IV  "Uczeń płomieniem - Dorośli pochodnią"

18 października - warsztaty dla uczniów klas V   "Uzależnieniom mówimy - NIE"

18 października - warsztaty dla uczniów klas III  "Trzymaj formę"

18 października - wycieczka uczniów klasy 3a do remizy Powiatowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim

18 października - apel poświęcony X-tej rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II
17 października - udział uczniów klas 0 - 3 w przedstawieniu przygotowanym przez teatr TĘCZA pt. "Powrót w Krainę Baśni"

15 października - udział przedstawicieli szkoły w Diecezjalnym Kongresie Misyjnym w Pelplinie
13 października - X rocznica nadania szkole im. Jana Pawła II i DEN: udział całej społeczności szkolnej we mszy Św. w kościele Św. Maksymiliana Kolbe, apel z udziałem zaproszonych gości

12-13 października - pielgrzymka przedstawicieli szkoły do Częstochowy - spotkanie szkół rodziny papieskiej na Jasnej Górze

11 października - wystawa prac plastycznych i literackich uczniów poświęcona patronowi szkoły

Janowi Pawłowi II

11 października - warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas czwartych "Uczeń płomieniem - dorośli pochodnią" i dla uczniów klas piątych "Uzależnieniom mówimy nie"

7 października - spotkanie uczennic klas szóstych z położną - warsztaty profilaktyczne "Między nami kobietkami"

6 października - warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas trzecich prowadzone przez specjalistów z PPP "Trzymaj formę"

5- 11 października - pokonkursowa wystawa prac plastycznych uczniów "Bezpieczna droga do szkoły"
5 października - wycieczka uczniów klas szóstych do Tczewa na lekcję regionalną o Kociewiu

1-30 września - spotkania i  wywiady  uczniów klas IV-VI z osobami, które przeżyły II wojnę światową

28 września - "Dzień Języków Obcych"- realizacja innowacji pedagogicznej
23 września - rajd rowerowy uczniów klasy 6e do Czarnocina

16 września - szkolna akcja " Sprzątanie świata"

16 września - wizyta uczniów klas 0 - III w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach
15 września - wizyta uczniów klas 0 - III na Posterunku Policji w Skarszewach

12 września - udział przedstawicieli szkoły w VIII Wojewódzkich Biegach Przełajowych ku czci Ofiar Martyrologii Pomordowanych Mieszkańców Ziemi Kociewskiej w konkursie wiedzy

2 -  20 września - akcja charytatywna "Dzieci dzieciom"

1 września  – Uroczysty apel inaugurujący rok szkolny 2016/2017 z udziałem rodziców. Udział przedstawicieli społeczności szkolnej w Gminnych obchodach 77 - rocznicy wybuchu II wojny światowej - złożenie wiązanek

i zapalenie zniczy przy Pomniku Pomordowanych oraz pod tablicą upamiętniającą nauczycieli naszej szkoły pomordowanych w czasie II wojny światowej

 

Rok szkolny 2015/2016


24 czerwca - rada pedagogiczna podsumowująca pracę szkoły w roku szkolnym 2015/2016

24 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

23 czerwca - występ szkolnego chóru "Tęczowe iskierki" dla podopiecznych Dziennego Domu Pobytu "Senior-Wigor"
23 czerwca - udział całej społeczności szkolnej we Mszy Św. w kościele Św. Maksymiliana Kolbe

23 czerwca - apele podsumowujące osiągnięcia uczniów

22 czerwca - wystawa  "Bezpieczeństwo nad wodą"

21 czerwca - wieczorek pożegnalny dla uczniów klas szóstych
21 czerwca - kiermasz używanych podręczników dla uczniów szóstych klas

17 czerwca - Dzień Otwarty Szkoły dla przedszkolaków, ich opiekunów i rodziców - przedstawienie o bezpieczeństwie, wystawa "Moje Hobby", wystwa prac plastycznych "Bezpiecznie wypoczywamy w czasie wakacji"

16 czerwca - udział przedstawicieli szkoły w koncercie talentów zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo koło w Skarszewach

16 czerwca - wycieczka uczniów klas trzecich do Torunia

15 czerwca - rada pedagogiczna klasyfikacyjna końcoworoczna

15 czerwca - wycieczka uczniów klas czwartych i piątych do Łeby

15 czerwca - wycieczka podopiecznych świetlicy środowiskowej na Westerplatte i do Gdańska

15 czerwca - wizyta w szkole ks. bpa Wiesława Śmigla

14 czerwca - udział przedstawicieli szkoły w konerencji popularno-nukowej "Archeologiczne skarby Gminy Skarszewy"

13 czerwca - szkoleniowa rada pedagogiczna

13 czerwca - wycieczka uczniów klas pierwszych do Kościerzyny i Szarloty

10 czewca - wycieczka uczniów klas pierwszych do Gdańska

10 czerwca - rajd rowerowy  dzieci i rodziców klasy 2c

10 czerwca - wykład historyczny dla  uczniów klas IV - VI w GOK "Życie w dawnej Polsce - historia młynarstwa od XV wieku"

10 czerwca - konsultacje dla rodziców, szkolenie dla rodziców uczniów klas piątych "Dzień walki z uzależnieniami"

8 czerwca - wycieczka uczniów klas pierwszych do Kościerzyny

7 czerwca - podsumowanie Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska w Centrum Solidarności w Gdańsku - 4 laureatów

7 czerwca - wycieczka uczniów klas piątych do Swornychgaci

& czerwca - wycieczka uczniów Filii w Bączku do Gdyni

6 czerwca - wycieczka uczniów klas II, III do Szarloty

5 czerwca - wyjazd uczniów klas II - IV do Ośrodka "Dobry Brat" na imprezę integracyjną z okazji Dnia Dziecka
1 - 8 czerwca - wycieczka uczniów klas szóstych do Częstochowy, Zakopanego, Wadowic i Krakowa-

"Szlakiem Jana Pawła II - giego patrona szkoły"

1 czerwca - Dzień Dziecka pod hasłem "Dzień Zdrowego Dziecka" - konkurs "Mam talent", "Dzień Ortografii"

1 czerwca - wycieczka uczniów do Gdańska z okazji Dnia Dziecka - zwiedzanie Bazyliki Mariackiej, rejs do Gdyni

31 maja - wycieczka uczniów z klas IV i V do Gdańska

30 maja - egzamin dla uczniów klas IV - V na kartę rowerową

25 maja - "DZIEŃ MUNDUROWY"  w naszej szkole: wizyta przedstawicieli służb mundurowych:Policji, Staży Pożarnej, Służby Więziennej, Nadleśnictwa, Straży Miejskiej, Urzędu Pocztowego,Ratowników Medycznych,  Przedstawicieli Banku Spółdzielczego i Koła Łowieckiego "Jedność"

25 maja - udział reprezentacji szkoły w Turnieju Piłki Nożnej LOTOS Cup w Starogardzie Gdańskim

24 maja - wystawa prac plastycznych "Co zawdzięczamy służbom mundurowym"

24 maja wystawa zdjęć "Wiosna"

24 maja - wycieczka uczniów klas I, II do Kościerzyny i Szarloty

23- 25 maja - klasowe spotkania z okazji Dnia Matki

22 maja - XIX edycja Biegów Ulicznych im. Jana Kielasa - udział przedstawicieli szkoły

20 maja - udział przedstawicieli szkoły w Europejskiej Nocy Muzeów w Skarszewach

20 maja - udział uczniów klas trzecich w warsztatach lepienia z masy solnej - upominki na Dzień Matki, wystawa najciekawszych prac

20 maja - udział uczniów klas szóstych wraz z wychowawcami i rodzicami w "Dniu Udanej Przeprowadzki" zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Skarszewach

19 maja - apele organizacyjno-porządkowe

19 maja -wycieczka od Ocean Parku we Władysawowie klasy 4e i 6c

18 maja - konsultacje dla rodziców uczniów klas I - VI

18 maja -wycieczka uczniów klas trzecich do Starogardu Gdańskiego na Turniej Sportowy "Gry

i zabawy" 

18 maja - udział przedstawicieli uczniów i rodziców w VII Diecezjalnym Zjeździe Szkół

im. Jana Pawła II

18 maja - udział społeczności szkolnej w obchodach 20 -lecia Ośrodka dla Niepełnosprawnych

17 maja -udział przedstawicieli szkoły w debacie "Bezpieczeństwo na drogach to wspólna sprawa"

17 maja - wycieczka uczniów klas drugich do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni
17 maja - Dzień Otwarty Szkoły:

- udział całej społeczności szkolnej we mszy świętej dziękczynnej w kościele Św. Maksymiliana Kolbe

- złożenie kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II - giego

-spotkanie uczniów naszej szkoły z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Antonim Długoszem znanym dzieciom z programu TVP "Ziarno"

13 maja - spotkanie wychowawców klas pierwszych w nowym roku szkolnym 2016/2017 z wychowawcami przedszkoli

13 maja - wystawa prac plastycznych uczniów "Wspomnienie o patronie szkoły - Janie Pawle II-gim"

13 maja - Szkolne Święto Polskiej Niezapominajki- wystawa, prelekcje "Niezapominajka znakiem jakości naszej postawy wobec środowiska i zrównoważonego rozwoju"

13 maja - integracyjna wycieczka uczniów klas V-VI do Berlina - zwiedzanie miasta , poznawanie tradycji i kultury Niemiec

11 maja - interaktywne przedstawienie dla uczniów klas I - III w języku angielskim "Jackie and the Giant"

11 maja - udział w ogólnopolskiej akcji społecznej "Bezpieczne wakacje 2016"

9 - 22 maja - udział w akcji charytatywnej "Nie jest kolorowo" pod Honorowym Patronatem Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha oraz Pomorskiego Kuratorium Oświaty - zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci w polskich szkołach za wschodnią granicą

9 maja - Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w "4"-boju LA dziewcząt i chłopców organizowane przez naszą szkołę

6 maja - Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w "4"-boju LA dziewcząt i chłopców organizowane przez naszą szkołę

28 - kwietnia - apel  z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja" z udziałem Burmistrza Skarszew - wręczenie nagród laureatom konkursu "Zaprojektuj ekotorbę"

28 - kwietnia - wystawa prac plastycznych uczestników Gminnego Konkursu Plastycznego "Zaprojektuj ekotorbę" zorganizowanego przez GPK

28 - kwietnia - wystawa prac plastycznych uczniów klasy 2d "Ekostworek"

28 kwietnia - wyjazd uczniów klas V-VI do Parku Trampolin JUMP CITY w Gdyni

26 - kwietnia lekcja otwarta języka angielskiego w klasie 1a dla dzieci z przedszkola nr 2
25 - kwietnia -  10 maja -"Żywa lekcja historii poświęcona naszemu miastu" z przewodnikiem dla uczniów klas I - VI

25 - kwietnia - 31 maja - zwiedzanie oczyszczalni ścieków przez uczniów klas I - III
25 kwietnia - wyjazd uczniów klas IV - V do kina CINEMA CITY w Starogardzie Gdańskim na film

"Łowca i Królowa Lodu"

22 kwietnia - obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi:

- uczniowie i nauczyciele ubrani w kolory ziemi,

- zapoznanie z historią obchodów Dnia Ziemi

- przesłanie do uczniów o potrzebie ochrony środowiska naturalnego

- prezentacja wierszy opiewających piękno naszego Swiata

22 kwietnia - spektakle profilaktyczne dla uczniów:

klasy I - III "Kajtek szuka przyjaciela"

klasy IV - VI "O jeden krok za daleko"

21 kwietnia - wywiadówka dla rodziców uczniów klas I - VI

20 - 29kwietna - wystawa prac technicznych uczniów klas szóstych "Budujemy dom"

19- 25 kwietnia - wystawa prac plastycznych "Bohater - owocowo  warzywny"

19 - 25 kwietnia - wystawa prac plastyczno-technicznych uczniów z okazji "Międzynarodowego Dnia Ziemi"

18 kwietnia - spotkanie z psychologiem dla uczniów i rodziców

16 kwietnia - spotkanie nauczycieli i dyrektora szkoły z rodzicami dzieci z przedszkola nr 2

14 kwietnia - szkolne eliminacje do konkursu "MAM TALENT"
12 kwietnia - Badanie Kompetencji Czytelniczych Uczniów Klas Czwartych zorganizowane przez Instytut Badań Edukacyjnych

8 kwietnia - Udział szkolnej grupy  cheerleaderek w Pokazie Tańca w Starogardzkim Centrum Kultury

7-8 kwietnia - Badanie Kompetencjii Uczniów Klas Trzecich
7 kwietnia - udział uczniów klas 2-6 w obchodach Międzynarodowego Dnia Służby Zdrowia zorganizowanego  przez GOZ w Skarszewach

5 kwietnia - Sprawdzian Szóstoklasisty
31 marca - wystawa prac plastycznych uczniów "Spring"

23 marca - wystawa prac plastycznych uczniów "Skarszewy - tu jest mój dom"
23 marca - Szkoleniowa Rada Pedagogiczna

23 marca - Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem "Skarszewy - tu jest mój dom"

- topienie marzanny - barwny korowód z Marzanną, pożegnanie zimy

- konkursy plastyczny - projekt znaczka "Skarszewy - tu jest mój dom"

- przedstawienia o tematyce kociewskiej

- "Dzień szalonej fryzury"

23 marca - Wywiadówka dla rodziców uczniów klas szóstych i konsultacje dla rodziców uczniów klas I - V

22 marca - Apele organizacyjno- porządkowe
21 marca - Dzień Sadzenia Kwiatów- upiększanie terenu szkoły

20 marca - Gminny Turniej Tenisa Stołowego
19- 30 marca - Wystawa prac plastycznych "Stacje Drogi Krzyżowej"

15 marca - Dzień Poprawnej Wymowy z udziałem dzieci ze skarszewskich przedszkoli Nr 1, Nr2 i "Aniołka":

- wystawa prac uczniów naszej szkoły pod hasłem " POPRAWNA WYMOWA - WAŻNA SPRAWA"

- rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród uczestnikom konkursu

- prelekcja dla rodziców na temat najczęściej występujących wad wymowy, sposobów radzenia sobie z problemami, terapii prowadzonej w szkole i pracy w domu

- warsztaty dla dzieci i rodziców - wspólne zabawy logopedyczne

- rozdanie broszur logopedycznych
10 marca - Kiermasz Misyjny "Wózek dla osoby niepełnosprawnej"

9 marca - spotkanie organizacyjne - powstanie I Gromady Zuchowej

8 marca - występ szkolnego chóru "Tęczowe iskierki" z okazji Dnia Kobiet dla społeczności lokalnej w remizie OSP

8 marca - Dzień Krawata i Muszki, Dzień Sukienki i Spódniczki

5 marca - VI GMINNY TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

3 marca - udział uczniów klas trzecich w powiatowych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego

2 marca - wyjazd uczniów grupy wiekowej IV - VI na spektakl "Balladyna" do teatru im. A. Sewruka w Elblągu

2 marca - wyjazd uczniów klas drugich do CENTRUM  NAUKI EXPERYMENT w Gdyni
2 - 4 marca - REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE  W KOŚCIELE  ŚW. MAKSYMILIANA  KOLBE,

w szkole - dodatkowe zajęcia dla uczniów klas szóstych przygotowujące do sprawdzianu zewnętrznego, zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach 6:50 - 16:30

24 lutego - szkolenie dotyczące zdrowego odżywiania dla pracowników kuchni i nauczycieli

15 - 19 lutego - Ferie w szkole - zajęcia opiekuńczo - wychowawcze, dodatkowe zajęcia dla uczniów klas szóstych przygotowujące do sprawdzianu w kwietniu

12 lutego - wyjazd uczniów z klas I - III do kina "Sokół" w Starogardzie Gdańskim na spektakl muzyczny

" O Kocie  w butach przy wesołych nutach"

11 lutego - przekazanie do schroniska dla zwierząt w Starogardzie Gdańskim karmy i preparatów witaminowych

10 lutego - II Próbny Sprawdzian uczniów klas szóstych
8 lutego - wyjazd uczniów klas IV - VI do  kina "Sokół" w Starogardzie Gdańskim na spektakl muzyczny

"W 80 dni dookoła świata"

5 lutego - Koncert Walentynkowy dla rodziców naszych uczniów

4 lutego - warsztaty kulinarne uczniów klasy 2d z udziałem rodziców - "Gofry na tłusty czwartek"

2 - 9 lutego - Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych

1-10 lutego - zbiórka karmy, preparatów witaminowych dla czworonogów ze schroniska dla zwierząt

w Starogardzie Gdańskim

1-3 lutego - Poczta walentynkowa

29 stycznia - Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich (sześciolatków)- informacja na temat możliwości kontynuowania nauki w klasie pierwszej lub drugiej
29 stycznia - Rada Podsumowująca I półrocze

29 stycznia - Apele organizacyjno - porządkowe podsumowujące pracę szkoły w I półroczu roku szkolnego 2015/2016

28 stycznia - dyskoteka maskowo- karnawałowa dla uczniów klas IV - VI

28 stycznia- występ szkolnego zespołu cheerleaderek dla rodziców przedszkolaków z  przedszkola „Aniołek”

27 stycznia - wywiadówka podsumowująca I półrocze dla rodziców uczniów klas I - VI

22  stycznia - Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna, szkolenie "Dziecko z cukrzycą"
20 - 22  stycznia - klasowe spotkania z babciami i dziadkami z okazji ich święta

19 stycznia- występ szkolnego zespołu cheerleaderek na jasełkach w przedszkolu „Aniołek”

12 stycznia - podsumowanie akcji "Zbiórka kasztanów" - nagroda dla szkoły od Polskiego Koła Łowieckiego "Jedność" w Gdańsku

12 stycznia - zabawa karnawałowa dla klas I - III
23 grudnia - 5 stycznia - zajecia opiekuńcze dla uczniów

29 grudnia - udział przedstawicieli uczniów  w "Radosnych Świętach" - zabawie choinkowej zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe oraz inne organizacje 

27 grudnia - udział uczniów naszej szkoły w misyjnym kolędowaniu- przedstawienie w kościele Św. Michała Archanioła, wizyty w domach kilkunastu rodzin- wspólne śpiewanie kolęd, znaczki odblaskowe, obrazki - upominki

 23 grudnia - Wigilia dla podopiecznych GOPS-u
22 grudnia - spotkanie wigilijne pracowników szkoły

22 grudnia - apel grupy wiekowej I - III - Jasełka Bożonarodzeniowe

22 grudnia - spotkania wigilijne w klasach

21 grudnia - spotkanie uczniów grupy wiekowej IV - VI z panem Marcinem Prusem - siatkarzem, wielokrotnym reprezentantem Polski
17 grudnia - wystawa karmników i budek lęgowych wykonanych przez uczniów klas I - VI

17 grudnia - wywiadówka dla rodziców uczniów klas I - VI - poinformowanie rodziców o przewidywanych ocenach śródrocznych z przedmiotów i z zachowania

16 grudnia wystawa prac plastycznych propagująca bezpieczeństwo na drodze- Projekt znaczka odblaskowego                                                                                                                                                  15 grudnia - warsztaty kulinarne i spotkanie z dietetykiem dla uczniów klas drugich w restauracji K2

w Borzechowie - wycieczka

15- 20 grudnia - kiermasz bożonarodzeniowy - dzieło Pomocy papieskiej
14 grudnia - spotkanie uczniów grupy wiekowej IV - VI z policjantem

8-9 grudnia - zajęcia warsztatowe z masy gipsowej dla grupy wiekowej I - III

10 grudnia  udział uczniów uczęszczających na zajęcia  piłki koszykowej  w meczu sparingowym w Dąbrówce Tczewskiej

8 grudnia - żywa lekcja historii dla uczniów klas IV - VI "Starożytna Grecja i Rzym" w wykonaniu Teatru Historycznego "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego"

8 grudnia - kiermasz misyjny "Ratujemy Życie - ambulans dla Kenii"

7 grudnia - wystawa prac plastycznych "Odblaski ratują życie"

7 grudnia - wizyta Św. Mikołaja w szkole!

6 grudnia  udział uczniów uczęszczających na zajęcia  piłki koszykowej  w Turnieju Mikołajkowym w Dąbrówce Tczewskiej
6 grudnia  Gminny "Mikołajkowy" Turniej Tenisa Stołowego
3 grudnia - wizyta w szkole podopiecznych Ośrodka dla Niepełnosprawnych - wspólne kolędowanie

3 grudnia - spotkanie podopiecznych świetlic środowiskowych gminy Skarszewy 

2 - 20 grudnia - zbiórka żywności i świątecznych kartek dla Polskich Kombatantów na Kresach

2 grudnia  Szkoleniowa Rada Pedagogiczna "O indywidualnych stylach uczenia się w praktyce szkolnej" i "ABC zmian w prawie oświatowym"
1 grudnia  Integracyjna wycieczka dzieci z sołectwa Wolny Dwór i podopiecznych świetlicy środowiskowej do Centrum Techniki EKSPERYMENT w Gdyni

27 listopada warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas szóstych "Uzależnieniom mówimy NIE"!
26 listopada szkolna dyskoteka dla uczniów klas IV - VI

25 listopada - konsultacje dla rodziców uczniów klas I - III

25 listopada - posiedzenie Rady Pedagogicznej
25 listopada - "Odblaskowy Andrzej" - wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły ubrani w stroje z elementami odblaskowymi - lekcje poświęcone bezpieczeństwu na drodze i konieczności noszenia znaczków odblaskowych

25 listopada - podsumowanie akcji charytatywnej - zbiórka przyborów szkolnych, słodyczy i zabawek dla dzieci z Kamerunu - zainicjowana przez uczniów należących do Szkolnego Koła Misyjnego

25 listopada -  koncert szkolego chóru "Tęczowe iskierki" dla przedszkolaków z przedszkola Nr 1
25 listopada -  Szkoleniowa Rada Pedagogiczna "Jak pracuje mózg"

25 listopada -  konsultacje dla rodziców uczniów klas I - VI

23-30 listopada -  klasowe andrzejki

19 listopada -  uroczyste pasowanie na przedszkolaka maluszków w filii w Bączku
17 listopada -  próbny sprawdzian uczniów klas szóstych

15 listopada -  V Memoriał im. Henryka Niedzielskiego w piłce siatkowej mężczyzn pod hasłem "Sport to nie tylo zabawa, ale przede wszystkim fajna sprawa"

12 listopada -  apele organizacyjno-porządkowe
12 listopada - wyjazd uczniów klas IV - VI do kina Sokół w Starogardzie Gdańskim na film "Sposób na Alcybiadesa"
10 listopada - apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, XVIII Szkolny Konkurs na najciekawszy strój historyczny z udziałem rodziców i gości z przzedszkoli

9 listopada - wyjazd uczniów klas pierwszych + filia w Bączku na bajkę Piotruś - Wyprawa do Nibylandii

do CINEMA CITY w Starogardzie Gdańskim - nagroda od Burmistrza Skarszew

9 listopada - spektakl profilaktyczny dla uczniów klas IV - VI "Nie jesteś sam"
6  listopada - Szkoleniowa Rada Pedagogiczna - "I -sza pomoc przedmedyczna"

5- 6  listopada - wizyta w szkole firmy FOTO-MAK - zdjęcia
4- 6  listopada - wycieczki uczniów grupy wiekowej I - III do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarzewach

3 listopada - wyjazd uczniów klas IV - VI do teatru w Elblągu na spektakl "W 80 dni dookoła świata"
29 października - wywiadówka dla rodziców uczniów klas I - VI

29 października - wyjazd uczniów ze szkoły w Bączku na spektakl teatralny "Piękna i bestia"w kinie SOKÓŁ     w Starogardzie Gdańskim
28-30 października - warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas szóstych "Uzależnieniom mówimy NIE!"

27-30 października - wizyty gości z Publicznego Przedszkola Gminnego Nr 2 w szkole - zwiedzanie Izby Regionalnej
23 października - wyjazd uczniów klas drugich do fabryki cukierków "CIUCIU" do Gdańska , zwiedzanie Starówki w Gdańsku i wizyta w Centrum Nauki "Heweliusz"

23 października - wyjazd do Kościerzyny podopiecznych świetlicy środowiskowej na basen
23 października - "Od Przedszkolaka do Olimpijczyka"- olimpiada sportowa dla dzieci z przedszkoli:  "Aniołek", PP Nr2 i z miejscowości Rajkowy- z udziałem Mistrzów Olimpijskich
20 października - próbna ewakuacja szkoły

19 października - Dzień Patrona Szkoły pod hasłem "Dzień Otwartej i Bezpiecznej Szkoły":

- udział społeczności szkolnej we mszy św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe z okazji wyboru patrona szkoły na papieża

- barwwny korowód ulicami miasta

- pokazy jazdy na rowerze na boisku szkolnym

- lekcje na temat: "Zasady zdrowego stylu życia - ruch i rekreacja"

17 października- udział przedstawicieli naszej szkoły w Kongresie Misyjnym w Pelplinie

16 października - uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych- "Pasowanie na ucznia"

15 października - spotkanie z policjantem uczniów klas I - III

14 października - DEN - święto wszystkich pracowników oświaty

13 października - apele z okazji DEN

13 października - uroczystość "Pasowania na ucznia" uczniów klasy pierwszej w Bączku

8 października- rozpoczynamy cykl lekcji poświęconych historii Skarszew dla uczniów klas I - III w Muzeum Skarszew

8 października - wyjazd uczniów Filii w Bączku do kina "Sokół" w Starogardzie Gdańskim na przedstawienie "O małej syrence w niejednej piosence"

7-8 października - pielgrzymka uczniów naszej szkoły na Jasną Górę - udział w Pielgrzymce Szkół Roddziny Papieskiej (Gilde, Częstochowa)

6 października - wyjazd uczniów klas I -III do kina "Sokół" na przedstawienie "O małej Syrence w niejednej piosence"

1 października - konkurs sprawnościowy dla uczniów klas IV - VI "Najlepszy rowerzysta"

30 września  - wycieczka edukacyjna  uczniów klas IV - VI do Grodziska Owidz - udział w warsztatach ceramicznych, nauka fechtunku

30 września  - pokaz I pomocy przedmedycznej dla uczniów klas pierwszych

29 września  - warsztaty profilaktyczne dla uczennic klas szóstych "Między nami kobietkami"
30 września  - wystawa prac plastycznych "Bezpieczna droga do szkoły"

2-25 września akcja charytatywna "Dzieci dzieciom - wyprawka szkolna"
23 września  - lekcja edukacyjna "Zatańcz z klasą"
18- września - wycieczka uczniów klas szóstych do Gdańska do Centrum Loopyś Word

18-20 września - Sprzątanie Świata- porządkowanie terenu szkoły i okolic

17 września - udział w III Turnieju Piłkarskim dla szkół podstawowych

15 września - udział uczniów klas I - III w obchodach 10 tej rocznicy  istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy
11 września - wywiadówka dla rodziców uczniów klas I - VI

8 września  – Szkolny kiermasz używanych podręczników

7-11 września  – praktyczna nauka bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z sygnalizacji świetlnej na ul. Kościerskiej

7 września  – "Promujemy zdrowy i aktywny styl życia" - gazetki klasowe o tej tematyce

2 września  – "Jestem bezpieczny na drodze" - znaczki odblaskowe dla uczniów klas I - III
1 września  – Uroczysty apel inaugurujący rok szkolny 2015/2016 z udziałem rodziców.

Udział przedstawicieli społeczności szkolnej w Gminnych obchodach 76 - rocznicy wybuchu II wojny światowej - złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przy Pomniku Pomordowanych oraz pod tablicą upamiętniającą nauczycieli tej szkoły pomordowanych w czasie II wojny światowej


rok szkolny 2014/2015

2-14 lipca – „Letnia Szkoła Języka Angielskiego”

17 – 21 sierpnia - „Zielona Szkoła” dla podopiecznych świetlicy środowiskowej

26 czerwca  -  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

22 czerwca - wyjazd podopiecznych ze świetlicy środowiskowej na wycieczkę do Gdańska

25 czerwca  -  Udział całej społeczności szkolnej we mszy św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe

24 czerwca  -  Apel podsumowujący sukcesy uczniów w roku szkolnym 2014/2015

24 czerwca  - Szkolny kiermasz używanych podręczników

23 czerwca  - Wieczorek pożegnalny uczniów klas szóstych
20 czerwca  -  Spotkanie z rodzicami i uczniami - realizacja programu zajęć dodatkowych z piłki siatkowej klas I - III

19 czerwca  -Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii "W zdrowym ciele, zdrowy duch"

18 czerwca  - Olimpiada Sportowa dla przeszkoli "Olimpik"
17 czerwca - Dzień Otwarty Szkoły dla przedszkolaków i ich rodziców

16 czerwca - "Moje hobby"- wystawa "skarbów " naszych uczniów z udziałem zwierząt

16 czerwca - Wystawa kompozycji wykonanych z warzyw i owoców

14 czerwca - udział uczniów naszej szkoły w Imprezie Integracyjnej w Centrum Rekreacyjno - Rehabilitacyjnym Dobry Brat w Osieku "Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego z udziałem zespołu Pectus"
12 czerwca - "Dzień Udanej Przeprowadzki" -Dzień Otwarty Gimnazjum dla uczniów klas szóstych i ich rodziców

10 czerwca - konsultacje dla rodziców uczniów klas I - VI

10 czerwca - wyjazd uczniów klas I - III na przedstawienie "Pan Andersen"  do Starogardzkiego Centrum Kultury

9 czerwca - egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas IV i V
2  czerwca -spektakl o zdrowym i bezpiecznym stylu życia dla dzieci z przedszkola "Aniołek"

2 - 24 czerwca -klasowe wycieczki edukacyjno - integracyjne

2-30 maja - akcja charytatywna "Uczynek wiary - rowery dla katechistów w Afryce"

29  maja -Dzień Dziecka w nasze szkole:

-Spektakle  dla uczniów klas I -III i gości z Przedszkola Nr 2- o zdrowym i bezpiecznym stylu życia: "Zdrowy Czerwony Kapturek"

i "O zdrowiu na poważnie i na wesoło"

- Przegląd Szkolnych Talentów  "Ja po prostu mam talent" dla uczniow klas I - VI

- Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV - VI "Projekt banknotu z wizerunkiem Jana Pawła II"

22  maja -żywa lekcja historii - średniowieczne rycerstwo

28 maja - 3 czerwca- Wycieczka uczniów klas szóstych "Szlakiem Jana Pawła II- Częstochowa, Zakopane, Wadowice, Kraków"

20 - 29  maja - klasowe obchody Dnia Matki

20 maja - udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością  Intelektualną "Niepełnosprawni normalna sprawa"

15 maja - Obchody Święta Polskiej Niezapominajki (prace plastyczno - techniczne, pogadanki na temat postawy wobec przyrody i zrównoważonego rozwoju, rozpowszechnianie symboli niezapominajki)

13 maja - Międzynarodowe Badanie Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych  klas czwartych przeprowadzone przez IBE

8 maja - Warsztaty kulinarne dla uczniów klas III

8 maja - Dzień z kulturą, zwyczajami i tradycjami krajów anglojęzycznych dla uczniów  klas szóstych
7 maja  - Rejonowe Igrzyska w Czwórboju Lekkoatletycznym

6 maja  - Interaktywny  spektakl proekologiczny  "Fabryka  zabawek" dla przedszkoli i uczniów klas  I - III
5 maja  - Gminne Igrzyska w Czwórboju Lekkoatletycznym

29 kwietnia - Wyjazd  uczestników świetlicy środowiskowej na wycieczkę do Kościerzyny

29 kwietnia -  Apele z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

29 kwietnia -  Apele organizacyjno - porządkowe
28 kwietnia -  XXXVIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - eliminacje gminne

27 kwietnia -  Konkurs Recytatorski  Poezji o Świętym  Janie  Pawle II 

24  kwietnia  - Pokaz strojów historycznych w Gimnazjum w Skarszewach

1- 30  kwietnia  - Obchody "Dnia Ziemi" pod hasłem "Ratunek dla ziemi" (konkursy, pogadanki, akcje)
1- 24   kwietnia  - "Na pomoc - poznajemy numery alarmowe" - cykl zajęć dla dzieci przebywających w świetlicy szkolnej

22  kwietnia  - Wywiadówka dla rodziców uczniów klas I - VI;    spotkanie edukacyjne z profilaktyki uzależnień dla rodziców uczniów klas VI

16  kwietnia  - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji  Trzecioklasisty

1  kwietnia  - Sprawdzian w klasie szóstej

31  marca  - Podsumowanie akcji charytatywnej    "Dzieci - Dzieciom"   zbiórka słodyczy  dla uczniów naszej szkoły

27 marca  - Warsztaty  lepienia z masy solnej dla uczniów klas I - III

27 marca  - Spotkanie z artystą rzeźbiarzem Zygmuntem Paschikle

26 marca  - Konsultacje  dla  rodziców uczniów klas I - VI. Pokaz taneczny uczniów szkółki tańca Gabi

25 marca  - Obchody Dnia Przedsiębiorczości - obserwacja i udział absolwentów szkoły w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli
20 marca  - Obchody Pierwszego Dnia Wiosny pod hasłem "Dzień Kociewiaka" oraz "Dzień szalonej fryzury"

19 marca  - Spotkanie z misjonarzem i misjonarką z Peru dla klas IV - VI

19 marca  - Pokaz I pomocy przedmedycznej w Filii w Bączku

19 marca  - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

17 - 26  marca  - Udział uczniów klas - IIII w lekcjach o Kociewiu prowadzonych przez pracownika Biblioteki Publicznej w Skarszewach
17-  25 marca  - Udział uczniów klas I - VI w  warsztatach - I pomoc przedmedyczna  w GOK w Skarszewach

12 marca  - Udział uczniów klas IV-VI w profilaktycznym spektaklu teatralnym "Uwierz w siebie"
10 marca  - Udział uczniów klas I i II w  warsztatach - I pomoc przedmedyczna  w GOK w Skarszewach

6 marca  - Dzień spódniczki i sukienki

3 - 6 marca  - Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

4 marca  - Dzień Otwarty w gabinecie logopedycznym
2-3 marca  - Badanie - ankieta  logopedyczna dla uczniów klas I - III

23, 24, 25 lutego - Rekolekcje wielkopostne dla uczniów klas I - VI

20 lutego - Koncert Walentynkowy  dla zaproszonych gości, rodziców i środowiska lokalnego

29 stycznia - występ szkolnego chóru " Tęczowe iskierki" dla rodziców

29 stycznia - Apele podsumowujące pracę szkoły w I półroczu roku szkolnego 2014/2015- wręczenie odznak Wzorowy Uczeń

28 stycznia - Żywa lekcja historii dla uczniów grupy wiekowej IV - VI "Moda w XX i XXI wieku"

27 stycznia -poczta walentynkowa

26 stycznia - Konsultacje z psychologiem
22 stycznia - Bale Karnawałowe uczniów klas I - III

21 stycznia - Karnawałowa dyskoteka uczniów klas 4-6

21 stycznia - Spotkania uczniów klas I - III z Babciami i Dziadkami z okazji ich święta
20 stycznia -Wyjazd uczniów klas trzecich do Urzędu Skarbowego w Starogardzie Gdańskim na warsztaty finansowe

16 stycznia  -  Koncert szkolnego chóru "Tęczowe iskierki" w Publicznym Przedszkolu Gminnym nr 2
15 stycznia  -  Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas piątych "Mam swoje prawa"

14 stycznia  -  Wyjazd uczniów klas V-VI do teatru w Elblągu na spektakl "Tajemniczy ogród"
14 stycznia  -  Warsztaty artystyczne uczniów klas I - III - gipsowe odlewy
13 stycznia -Wyjazd uczniów klas trzecich do Urzędu Skarbowego w Starogardzie Gdańskim na warsztaty finansowe

13 stycznia -Koncert Szkolnego Chóru "tęczowe iskierki" w Niepublicznym Przedszkolu "Aniołek"

23 grudnia  -  Spotkanie Wigilijne dla podopiecznych GOPS-u

19 grudnia  -  Apele dla uczniów klas 1-6- koncerty kolęd,"Dzień krawata i muszki" - konkurs na najciekawszy  strój,  klasowe spotkania wigilijne, spotkanie opłatkowe pracowników szkoły i emerytowanych pracowników szkoły, szkolna wigilia w filii w Bączku

18 grudnia  -  Warsztaty mydlarskie i świecowe dla uczniów klas IV - VI
17 grudnia  -  Dzień Otwarty Szkoły, wywiadówka dla rodziców uczniów klas 1-6

17 grudnia  -  Próbny sprawdzian klas szóstych
16 grudnia  -  "Świetlicowe kolędowanie" - koncert kolęd uczniów z klas I - III

16 grudnia  -  Podsumowanie akcji  "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"

16 grudnia  -  Wystawa propagująca segregację śmieci EKOLOGY (prace w języku angielskim)
13 grudnia  -  Spektakl poświęcony patronowi szkoły w kościele Św. Michała Archanioła
10 grudnia  -  Spotkanie uczniów klas 4-6 z Policjantami

10 grudnia  -  Spotkanie uczniów klas 4-6 z przyrodnikiem p. Marcinem Wilgą, kiermasz misyjny
9 grudnia  -  "Od przedszkolaka do Olimpijczyka 2014" pod hasłem: " I ja mogę być mistrzem sportu" -Turniej Sportowo- Rekreacyjny  dla przedszkoli z udziałem polskich olimpijczyków

8 -9 grudnia   -  Wizyta uczniów klas pierwszych na Posterunku Policji w Skarszewach
8 grudnia   -  Wystawa karmników i budek lęgowych wykonanych przez naszych uczniów
8 grudnia - Konsultacje z psychologiem

7 grudnia   -  Gminny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
5 grudnia  -  Wizyta w szkole Św. Mikołaja, mikołajki klasowe

4 grudnia   -  Mikołajki dla dzieci ze świetlic środowiskowych gminy Skarszewy

3 grudnia   -  Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 2, 4 i 5-tych

3 grudnia   -  Dni Otwartych Instytucji- klasy 1g, 5d z wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej

2-16 grudnia   -  Szkolna Akcja charytatywna "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem

2,9, 16 grudnia   -  Wyjazd uczniów klas trzecich do Urzędu Skarbowego w Starogardzie Gdańskim na warsztaty finansowe

28 listopada  -  Konkurs fotograficzno - malarski "Tradycje Kociewia"

28 listopada  -  Klasowe andrzejki, wieczory wróżb andrzejkowych

24 - 28 listopada  -  "Klub Bezpiecznego Puchatka" - udział uczniów klas pierwszych w ogólnopolskim teście dotyczącym zasad bezpieczeństwa
28 listopada  -  Lekcja Bezpieczeństwa dla uczniów klas I - III w Hali Sportowo - Widowiskowej w Gdyni Finał programu "Mistrzowie w pasach"

27 listopada  -  Konsultacje dla rodziców uczniów klas 1-6, Szkoleniowa Rada Pedagogiczna, prelekcja dla rodziców uczniów klasy 3b -"Zasady zdrowego stylu życia"
27 listopada  -  Szkolne Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich
27 listopada  -  Apele organizacyjno-porządkowe - podsumowanie osiągnięć uczniów trzech pierwszych miesięcy roku szkolnego 2014/2015

26 listopada  -  Dyskoteka uczniów klas IV - VI
20 - 30 listopada  - Klasowe Andrzejki - klasy 1 - 6
21 listopada  - Pogadanki Filozoficzne  dla uczniów klasy 1d - Joanna Wągiel Pracownia Filozoficzna Eureka w Warszawie

21 listopada  - Dzień Przedszkolaka w Filii w Bączku

20 listopada  - Wyjazd uczniów klas  4-6 do JUNCITY w Gdyni  - największy w Europie park trampolin

20 listopada  - Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas piątych "Mam swoje prawa"
19 listopada  - Wyjazd uczniów Filii w Bączku do kina "Sokół" w Starogardzie Gdańskim

18 listopada  - Próbny sprawdzian klas szóstych

17 listopada - Konsultacje z psychologiem
12 listopada  -  Żywa lekcja historii dla uczniów klas IV - VI "Polska sarmacka - Husaria, chluba oręża polskiego" przeprowadzona przez Teatr Historyczny "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego"

8 listopada  -  IV Memoriał im. Henryka Niedzielskiego w piłce siatkowej mężczyzn pod hasłem "Pomagamy najmłodszym"

7 listopada  -  Apel z okazji 96 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopada  -  XVII  KONKURS NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ HISTORYCZNY

5 listopada  - Wizyta uczniów klas trzecich w Gminnym Ośrodku Kultury w Skarszewach- Dni Otwartych Instytucji dla uczniów naszej szkoły
5 listopada  - Wyjazd uczniów klas I - III do kina Sokół w Starogardzie Gdańskim na lekcję multimedialną pod hasłem "Idziemy do kina"  i film pt. "Turbo"

4 listopada  - Wyjazd uczniów klas IV - VI do kina Sokół w Starogardzie Gdańskim na lekcję multimedialną oraz  film "Szatan z siódmej klasy"

3- 5 listopada  - Zwiedzanie  remizy strażackiej przez klasy I - III
31 października - Udział przedstawicieli szkoły - delegacja uczniów i nauczycieli w V finale turnieju "Odkrywamy Talenty na Pomorzu"

30 - 31 października - Porządkowanie  zapomnianych, zaniedbanych grobów  na Cmentarzach Komunalnych
29 października  - Udział przedstawiciela Rady Rodziców w Kongresie Pomorskiej Rady Oświatowej

25 października  - Udział przedstawicieli szkoły w uroczystym odsłonięciu tablicy

upamiętniającej75-lecie ZBRODNI JAROSZEWSKIEJ

24 października  - Dzień łasucha
23 października  - Spotkanie uczniów klas trzecich z p. Tadeuszem Lipskim
23 października  - Spotkanie uczennic klas szóstych z położną  "Między nami kobietkami"

20-31 października  - Wystawa prac konkursowych "Najpiękniejszy różaniec"
20 października  - Lupa. Ogólnopolski test diagnostyczny pierwszoklasistów

22 października  - Konsultacje dla rodziców uczniów klas 1-6
16 października  - Dzień Patrona Szkoły:

- udział całej społeczności szkolnej we mszy świętej w kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbe,

- apele poświęcone bezpieczeństwu na drodze z udziałem przedstawiciela PORD-u i Policji

13 października  - Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem zaproszonych gości, spotkanie pracowników szkoły z emerytami
11 października  - Wyjazd uczniów klas szóstych do Pelplina na Diecezjalny Kongres Misyjny

10 października  - Wieczor autorski p. Eugenii Latoszewskiej:  "Historia skarszewskiej oświaty - ocalić od zapomnienia"
10 października  - Ślubowanie uczniów klas pierwszych
9 października  - Próbna ewakuacja szkoły

1 października  - Inauguracja szkolnej akcji charytatywnej "Każdy znaczek wspiera misje"
1 października  - Wystawa prac plastycznych "Jestem bezpieczny na drodze"

26 września  - Akcja "Kamizelka dla przedszkolaka" z udziałem Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Gdańska dla uczniów klas pierwszych
26 września  - Podsumowanie akcji charytatywnej "Dzieci dzieciom - wyprawka szkolna, szkolny kiermasz używanych podręczników

19 września  - Pokazy taneczne dla uczniów klas I - III
17 września  - Spotkanie uczniów klas I - III z młodzieżą z Mechernich
12 września  - Wywiadówka dla rodziców uczniów klas 1-6

1 września  -  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Msza święta z udziałem całej społeczności szkolnej. Spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z wychowawcami.

rok szkolny 2013/2014

27 czerwca  -  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

26 czerwca  -  Udział całej społeczności szkolnej we mszy św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe

25 czerwca  -  Spotkanie z rodzicami uczniów klasy 3d - podsumowanie I etapu edukacyjnego

24 czerwca  -  Apel podsumowujący sukcesy uczniów w roku szkolnym 2013/2014

23 czerwca  - spotkanie grupy wiekowej I - III z psem - ratownikiem i jego opiekunem

23 czerwca  - Spotkanie z czarodziejami "Hokus - pokus, czary - mary"

23 czerwca  -  Akcja charytatywna "Rower dla katechisty"

18 czerwca  - Wystawa z udziałem zwierząt "Moje hobby"

18 czerwca  - Szkolny kiermasz używanych podręczników

18 czerwca  - Spotkanie z rodzicami uczniów klas 3a i 3e - podsumowanie I etapu edukacyjnego

17 czerwca  - Wieczorek pożegnalny uczniów klas szóstych
12 czerwca  - Wystawa prac plastycznych "Bezpieczny wypoczynek nad wodą"

4 czerwca  - Przedstawienie dla rodziców klasy 2a pod hasłem "Dzień Rodziny" przygotowane przez p. M. Wojciechowską
3 czerwca  - Przedstawienie Eko - Kapturek" dla rodziców uczniów klasy 3b oraz dla uczniów klas I - III i dla dzieci ze skarszewskich przedszkoli przygotowane przez p. Krystynę Kalkowską i p. Bogusława Łepka

2 czerwca  - Udział przedstawiciela Rady Rodziców szkoły w pracach Pomorskiej Rady Oświatowej

31 maja - III KOciewski Turniej Tańca Towarzyskiego
30 maja - 6 czerwca  -Wycieczka uczniów klas szóstych "Szlakiem Jana Pawła II- Częstochowa, Zakopane, Wadowice, Kraków"

30 maja - Dzień Dziecka pod hasłami: "Dzień Zdrowego Dziecka", "Dzień Oszczędnego Dziecka"  i "Dzień Okularnika":

- przemarsz ulicami Skarszew ( każda klasa ubrana według podanego koloru)z balonikami i kwiatami

- konkurs na najbardziej pomysłowe i najzabawniejsze okulary

- lekcje poświęcone zasadom prawidłowego odżywiania się i właściwego spędzania czasu wolnego

- prace plastyczne- plakaty zachęcające do oszczędzania i propagujące zdrowy styl życia

- klasy I - III- zawody sportowe pod hasłem "W zdrowym ciele - zdrowy duch"

- klasy IV - VI - "Debata nasze zdrowie jest w naszych rękach"
29 maja - klasowe spotkanie uczniów i rodziców klasy 1b pod hasłem: "Dzień rodziny"

21 maja - Wyjazd uczniów świetlicy środowiskowej na wycieczkę do Władysławowa i Helu

20 maja - Udział uczniów klas trzecich w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów

20 maja - Wyjazd uczniów klas piątych i szóstych do Centrum Nauki "Hewelianum" w Gdańsku i Oceanarium w Gdyni
20 - 30 maja - Klasowe obchody Dnia Matki

20,21,22 maja - Kiermasz prac dziecięcych z okazji Dnia Matki

18 maja - Przedstawienie  pt.: "Jan Paweł II- Święty!" w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły

 dla społeczności lokalnej

16 maja - Konsultacje  dla rodziców uczniów klas 0 - VI

16 maja - Obchody Dnia Patrona Szkoły

15 maja - Dzień Polskiej Niezapominajki - wystawa prac plastycznych dzieci

15 maja - Udział i występ szkolnego zepołu cheerleaderek w obchodach Dnia Godności

15 maja - Wycieczka uczniów klas IV - VI do Aquaparku w Sopocie

13 maja - Wycieczka uczniów klas II i III do parku rozrywki  Szarlota

16 kwietnia - Wywiadówka dla rodziców uczniów klas 0 - VI
16 kwietnia - Pokaz strojów historycznych w Zespole Szkół Publicznych w Skarszewach

16 kwietnia - Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas trzecich "Trzymaj formę"

16 kwietnia - Szkolny Konkurs Matematyczny "Rachmistrz 2014" 

14 kwietnia - Kiermasz ozdób Wielkanocnych zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Skarszewach

12 kwietnia - Wyjazd szkolnego zespołu Cheerleaderek i uczniów klas czwartych na zawody zespołów cheerleaderowych Baltic Cup - Grand Prix Polski 2014
11-23 kwietnia - Obchody Dnia Ziemi

- pogadanki na temat "Zawsze w kontakcie z przyrodą" i "Jan Paweł II - orędownik pokoju, etyk i ekolog",                - przypomnienie biografii św. Franciszka z Asyżu patrona ekologów,

-  konkurs plastyczny "Papież - miłośnik przyrody",

- sprzątanie i upiększanie otoczenia szkoły, pogadanki na temat "Nie wypalajmy traw",

- "Planeta Ziemia" mlodzież ubrana w kolorze błękitnym i zielonym przypomina o konieczności

ochrony naszej planety

10 kwietnia - Spotkanie nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z gminy Skarszewy - szkolenie na temat: "Różnice w rozwoju dziecka 6 i 7 - letniego"

3 kwietnia - IX Szkolny Konkurs Poezji o Janie Pawle II dla klas IV - VI
3 kwietnia - W ramach współpracy z instytucjami lokalnymi uczniowie odwiedzili GOK, zwiedzili salę wystawową, wysłuchali koncertu przygotowanego przez Ognisko Muzyczne

27 marca - Wyjazd uczniów klas 0-III na multimedialną lekcję i seans filmowy "Zaczarowany świat dźwięków, czyli jak powstaje film" do kina Sokół w Starogardzie Gdańskim
21 marca - Pierwszy dzień wiosny pod hasłem "Dzień Kociewski"- apele, topienie marzanny- klasy I - III, przedstawienie profilaktyczne klasy IV - VI

20 marca - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

13 marca - Spotkanie z misjonarzem z Ekwadoru

13 marca -  "I pomoc przedmedyczna"  - warsztaty dla uczniów klas 0 - III filii w Bączku

12-14 marca - Rekolekcje wielkopostne

28 marca - Wystawa prac plastycznych - Zabytki Skarszew
26 lutego - Wyjazd uczniów grupy wiekowej IV - VI na basen do Sopotu

21 lutego - Przedstawienie profilaktyczne związane z cyberprzemocą

21 lutego - Pokaz tańców w wykonaniu zawodowych tancerzy
20 lutego - Pokaz wizualizacji graficznej - spotkanie z panem Sylwestrem Skuza
19 - 21 lutego - Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych

14 lutego - Walentynki - poczta walentynkowa, V Koncert Walentynkowy dla społeczności lokalnej
6 lutego - Warsztaty profilaktyczne dla klas III "Dbamy o bezpieczeństwo"

17 stycznia - Wywiadówka dla rodziców uczniów klas 0 - VI
17 stycznia - Apele podsumowujące pracę szkoły i wyniki klasyfikacyjne uczniów za I półrocze roku szkolnego 2013/2014

15 stycznia - Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas trzecich i piątych prowadzone przez przedstawicieli PPP i Policji "Chcę być bezpieczny", "Uzależnieniom mówimy NIE!"
14 stycznia - Bale karnawałowe klas 0 - III

13 stycznia - Warsztaty na temat opieki nad bezdomnymi zwierzętami prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
8 stycznia - Warsztaty profilaktyczne dla klas drugich, czwartych i piątych

20 grudnia - Spotkanie wigilijne dla pracowników  i emerytów naszej szkoły
20 grudnia - Dzień Krawata i Muszki
19 grudnia - Apele organizacyjno - porządkowe podsumowujące osiągnięcia uczniów w listopadzie i grudniu

19 grudnia - Warsztaty regionalne dla uczniów klas drugich "Znam tradycje i obyczaje"
18 grudnia - Dzien Otwarty Szkoły: jasełka , spotkanie rodziców uczniów klas 0 - 6 z przedstawicielem PPP, wywiadówka, kiermasz bożonarodzeniowy dla uczniów i rodziców
18 grudnia - Żywa lekcja historii dla uczniów klas IV - VI

17 grudnia - Podsumowanie szkolnej akcji pod hasłem "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"
17 grudnia - Warsztaty plastyczne - gipsowe dla uczniów klas 0-3

16 grudnia - Spotkanie z policjantem dla klas 4 - 6
12 grudnia - Spotkanie ze św. Mikołajem uczestników świetlic środowiskowych z gminy Skarszewy

11 grudnia - Warsztaty regionalne dla uczniów klas drugich "Znam tradycje i obyczaje"

10 grudnia - Wyjazd klas I - III teatru na przedstawienie "Przygody Koziołka Matołka"

10 - 20 grudnia - Wystawa karmników i budek lęgowych

4- 15 grudnia - udział w akcji charytatywnej "Rodacy - bohaterom" - zbiórka paczek dla polskiego kombatanta na kresach

9 grudnia - Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole - rozdanie słodkich upominków uczniom

4 grudnia - Warsztaty regionalne dla uczniów klas drugich "Znam tradycje i obyczaje"

27 listopada - Dyskoteka andrzejkowa klas IV - VI

25- 29 listopada -  Klasowe andrzejki w oddziałach 0-III

25 listopada -  Pokazy astronomiczne w mobilnym planetarium dla uczniów  klas 0 - VI

16 listopada- udział w VI Wojewódzkim Konkursie  Piosenki Patriotycznej w Gdyni  

15 listopada - 10 grudnia - Szkolna Akcja "I TY Możesz Zostać Św. Mikołajem"

15 listopada- "Dzień Łasucha"
15 listopada- apel z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości

14 listopada- wyjazd uczniów klas piątych na wycieczkę do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni

13 listopada- konsultacje z psychologiem dla uczniów i rodziców

13 listopada- Dni Otwartych Instytucji dla uczniów naszej szkoły - GOSiR
13 listopada- warsztaty dla uczniów klas IV - VI  na temat sów terenów antropogenicznych "Sowa moja sąsiadka" zorganizowanych we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia

13 listopada- "Bezpieczna droga" - spotkanie uczniów klas 0-III z przedstawicielem PORD w Gdańsku

13 listopada- spotkanie laureatów konkursu plastycznego "Bądź wolny jak ptak, precz uzależnieniom"

z Burmistrzem Skarszew

9 listopada- III Memoriał im. Henryka Niedzielskiego w piłce siatkowej mężczyzn "Wspieramy zdolnych uczniów"

7 listopada- udział w Przeglądzie poezji i piosenek patriotycznych "Pamiętamy"

18 października- uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych;

16 października- wywiadówka dla rodziców uczniów klas szóstych i konsultacje dla rodziców klas 0-5;

16 października- "Dzień Otwarty Zdrowej i Bezpiecznej Szkoły":

-udział całej społeczności szkolnej we mszy św. z okazji wyboru patrona szkoły na papieża;

-barwny korowód ulicami miasta pod hasłem "Promujemy zdrowy i bezpieczny tryb życia";

-spotkanie uczniów nazej szkoły z panem burmistrzem Dariuszem Skalskim;

-ulotki z zasadami zdrowego odżywiania się dla mieszkanców Skarszew;

-apel z udziałem zaproszonych gości -rodziców i dziadków na temat zdrowego i bezpiecznego stylu życia;

- udział wszystkich uczniów grupy wiekowej I - III w biciu ogólnopolskiego rekordu udzielania I pomocy przedmedycznej wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy;

-wystawa rzeźb wykonanych z owoców i warzyw;

-poczęstunek dla  gości i uczniów - soki, koreczki owocowe, sałatki i surówki z warzyw i owoców;

15 października- wystawa prac na temat "Promujemy zdrowy i bezpieczny tryb życia"

11 października- Apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej
10 października- Pasowanie na uczniów naszej szkoły pierwszaczków z filii w Bączku

9 października- Warsztaty fotograficzne z Grzegorzem Mehringiem
9 października- Próbna ewakuacja szkoły

3 października- inauguracja akcji charytatywnej "Każdy znaczek wspiera misje"
3 października- wyjazd uczniów klas 4-6 do kina Sokół" w Starogardzie Gdańskim na przedstawienie 

                          teatralne "W 80 dni dookoła świata"

2 października- spotkanie z psychologiem dla uczniów i rodziców

2 października- wyjazd dzieci z klas 0 - 3 do kina "Sokół" w Starogardzie Gdańskim na przedstawienie  

                         "O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku"

30 września- wystawa na holu D prac plastycznych "Jestem bezpiecznym użytkownikiem ruchu  

                     drogowego"

27 września- wyjazd uczniów klas IV - VI do Owidza
26 września- wyjazd uczniów klas III= V do Teatru Muzycznego w Gdyni

25-27 września- wizyty uczniów klas 0-3 w remizie Straży Pożarnej w Skarszewach

13 września- Szkolny kiermasz używanych podręczników

13 września- Akcja charytatywna "Dzieci dzieciom- wyprawka szkolna" 

11 września - Wizyta naszych uczniów w bibliotece miejskiej

2 września – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014, msza św. z udziałem całej społeczności

                    szkolnej

rok szkolny 2012/2013

28 czerwca  -  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

27 czerwca  -  Udział całej społeczności szkolnej we mszy św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe

25 czerwca  -  Szkolny kiermasz używanych podręczników

25 czerwca  -  Dyskoteka klas szóstych

25 czerwca  -  Apel podsumowujący sukcesy uczniów w roku szkolnym 2012/2013

21 czerwca  -  Podsumowanie akcji "Każdy znaczek wspiera misje"

20 czerwca  -  Szkolny Konkurs Wiedzy z zakresu wiedzy o I pomocy przedmedycznej

19 czerwca  -  Dzień Otwarty Szkoły dla rodziców i przedszkolaków

18 czerwca  -  wystawa plastyczna pod hasłem  "Zwierzę - mój przyjaciel"

18 czerwca  -  wystawa z udziałem zwierząt pod hasłem "Moje hobby"

18 czerwca  -  wystawa z konkursu na najciekawszą kompozycję z warzyw i owoców

12 czerwca  -  konsultacje dla rodziców uczniów klas 0 - 6

11 czerwca  -  Spotkanie z psychologiem - dla rodziców

10 czerwca  -  Egzamin sprawdzajacy praktyczne umiejętności jazdy rowerem uczniów klas IV- V,    

                       ubiegajacych się o kartę rowerową

6 czerwca  -  Warsztaty profilaktyczne dla klas czwartych:  "Odblaski życia"

3 czerwca  -  Obchody Dnia Dziecka pod hasłem: "Dzień Zdrowego Dziecka":

  • przemarsz uczniów ulicami Skarszew z plakatami, transparentami, zawołaniami
  • lekcje poświęcone zdrowemu trybowi życia
  • zbiorowe prace pklastyczne: Dbamy o własne zdrowie
  • zawody sportowe dla uczniów klas 0 - III
  • debata dla uczniów klas 4 - 6 poświęcona zasadom prawidłowego odżywiania się, piramidzie zdrowia i codziennej gimnastyce
  • wystawa prac na holu D

2 czerwca - udział uczniów naszej szkoły w Imprezie Integracyjnej w Centrum Rekreacyjno - Rehabilitacyjnym Dobry Brat w Osieku "Zaczarowany Dobry Brat "Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego z udziałem gwiazd"

30 maja  - 6 czerwca -wyjazd  uczniów klas szóstrych na wycieczkę do Zakopanego

29 maja  -  Warsztaty profilaktyczne dla klas piątych:  "Mam swoje prawa"

28 maja  -  Pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej z udziełem gości z Publicznego Przedszkola nr 1:

  • zasady resuscytacji krążeniowo oddechowej
  • przedstawienie teatralne
  • wyposażenie apteczek
  • ważne - ratujące życie numery telefonów - ulotki dla uczniów i ich rodziców
  • klasowe konkursy wiedzy w klasach 0-III na temat udzielania I pomocy przedmedycznej

24 maja  -  Warsztaty profilaktyczne dla klas czwartych:  "Odblaski życia"

23 maja - spektakle profilaktyczne Teatru Edukacji i Profilaktyki "MASKA"

klasy 0 - III "Małe co nieco tygryska"- kształtowanie postaw prozdrowotnych, uświadomienie skutków braku umiaru w jedzeniu słodyczy oraz niezdrowego odżywiania, zagadnienia higieny i dobrej kondycji fizycznej;

klasy IV - VI "Oflajnowo" - zagrożenia jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu, uświadomienie uczniom, że wolność słowa nie oznacza braku odpowiedzialności za wypowiadane treści, wskazanie jak łatwo można sięuzależnić od gier komputerowych;

23 - 31  maja  -  klasowe obchody Dnia Matki

22 -24  maja  -  Dzieło Pomocy Papieskiej - kiermasz z okazji Dnia Matki

22 - 24 maja  -  Warsztaty profilaktyczne dla klas czwartych:  "Odblaski życia"

21  maja  -  Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów

20 maja  -  spektakle poetycko - muzyczne oddające hołd Janowi  Pawłowi II dla uczniów klas 0 - VI

18 maja  -  udział drużyny  naszej szkoły w Wojewódzkim  Konkursie  uczniów klas V z  matematyki    i przyrody

17-24  maja  -  wystawa plastyczna "Uroki Kociewia"

17 maja  -  Dzień Otwarty Szkoły z okazji urodzin patrona szkoły:

- msza św. dla całej społeczności szkolnej w kościele św. Maksymiliana Kolbe  

– Dzień kociewski - przedstawienie z elementami zwyczajów i tradycji naszego regionu

- I pomoc przedmedyczna  – symulowany wypadek samochodowy

– spektakl poetycko – muzyczny dla mieszkańców Skarszew oddający hołd Janowi Pawłowi II

– konsultacje dla rodziców    

15 maja  -  VIII Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji poświęconej Patronowi Szkoły

15 maja  -  Święto polskiej niezapominajki:

-pogadanki na temat historii obchodów, znaczenia przyrody i zrównoważonego rozwoju

-prace plastyczno - techniczne  "Niezapominajka jako element dekoracji"

-dzień niebiesko - fioletowego stroju

13 maja  -  Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla klas I-III - „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”  eliminacje rejonowe

9 maja  -  warsztaty profilaktyczne dla klas : 3c -"Trzymaj formę, 4e- "Uczeń płomieniem -dorośli pochodnią", 5c- "Uzależnieniom mówimy - NIE"

30 kwietnia  - turniej klas I - III  "Piłkarska Kadra Czeka"

30 kwietnia  - pokaz strojów historycznych dla uczniów Zespołu Szkół Publicznych Gimnazjum           w Skarszewach

30 kwietnia  - pokaz instrumentów muzycznych dla dzieci z  Przedszkola Nr 2

26 kwietnia  - apel poświęcony 222 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 - maja, omówienie                   i nagrodzenie sukcesów uczniów naszej szkoły

19 kwietnia  - pokaz instrumentów muzycznych dla oddziału przedszkolnego i klas pierwszych naszej szkoły oraz dla dzieci z Przedszkola

19 kwietnia  - warsztaty profilaktyczne dla klas Va, Vd " uzależnieniom mówimy - NIE"

19 kwietnia  - warsztaty profilaktyczne dla klas IVc, IVd " Uczeń płomieniem, dorosły pochodnią".

17 kwietnia  - wywiadówka dla rodziców uczniów klas 0 - VI

17 kwietnia  - udział w ogólnopolskim programie "Dzień przedsiębiorczości" - praktyki dla uczniów liceum

17 kwietnia  - warsztaty profilaktyczne dla klas IVa, IVb " Uczeń płomieniem, dorosły pochodnią".

11 kwietnia  - spotkanie uczniów klas IV - VI z podróżnikiem, autorem książek o Syberii Romualdem Koperskim

10 kwietnia  - wyjazd uczniów klas IV VI do kina Sokół w Starogardzie Gdańskim na multimedialną lekcję "Tajniki zawodów filmowych" oraz fulm "Tom and Huck

5 kwietnia  - warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy 4b   "Odblaski życia"

26 marca  - warsztaty twórczo - rozwojowe dla uczniów klasy 2b   "Znam tradycje i zwyczaje wielkanocne Kociewia"

25-26 marca  - warsztaty gipsowe dla uczniów klas I - III

25 marca  - Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
21 marca  - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

19 marca  - pierwszy dzień wiosny pod hasłem Dzień Skarszew: topienie marzanny, program recytatorsko - muzyczny, konkursy plastyczne

19 marca  - konsultacje dla rodziców uczniów klas 0 - VI

19 marca  - apel podsumowujący sukcesy uczniów za miesiąc luty i marzec

5 marca  - wyjazd dzieci ze świetlicy środowiskowej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II do Aguaparku w Kościerzynie

1 marca  - "Powrót w Krainę Baśni" - przedstawienie teatralne dla uczniów klas 0 - III

27 lutego  - warsztaty twórczo - rozwojowe dla uczniów klasy 2c i 2d  "Znam tradycje i zwyczaje wielkanocne Kociewia"

8 lutego  - Koncert Walentynkowy dla zaproszonych gości i rodziców

8 lutego - poczta walentynkowa

6 lutego  - spotkanie uczniów klasy 4b z ratownikiem medycznym - prezentacja sprzętu medycznego, zasad udzielania I pomocy przedmedycznej

6 lutego  - warsztaty twórczo - rozwojowe dla uczniów klasy 2a i 2e  "Znam tradycje i zwyczaje"

1 lutego - podsumowanie akcji "Wspomagamy najbliższe schronisko dla zwierząt"

30 stycznia - apele podsumowujące pracę uczniów w I półóroczu roku szkolnego 2012/2013 - wręczenie odznak wzorowego ucznia

24 stycznia - Bale karnawałowe klas 0 - III

22 stycznia - lekcja pokazowa z historii dla klas szóstych "Radości i udręki mieszkańców Polski Ludowej"

18-25 stycznia - klasowe spotkania z Babciami i Dziadkami

16 stycznia - udział szkolnego chóru "Tęczowe Iskierki" w obchodach Dnia Babci i Dziadka w Publicznym Przedszkolu nr 1

15 stycznia - wyjazd uczniów klas 0 - III do kina Sokół w Starogardzie Gdańskim na baśń muzyczną  "Mikołaj z prezentami w tajemniczej krainie krasnali"

21 grudnia - spotkania opłatkowe w klasach 0 - VI

19 grudnia - Dzień Otwarty Szkoły - lekcje otwarte dla rodziców, jasełka bożonarodzeniowe                z udziałem zaproszonych gości, kiermasz świąteczny, warsztaty dla rodziców "Zachowania agresywne  i destrukcyjne dzieci i młodzieży" oraz wywiadówka dla rodziców uczniów klas 0 - VI

13 grudnia - wyjazd uczniów klas IV - VI do kina "Sokół" w Starogardzie Gdańskim na film " Szatan          z siódmej klasy"

12 grudnia - spotkanie uczniów klas IV - VI z policjantem

11 grudnia - spotkanie uczniów klas IV - VI  z finalistą konkursu Must be the music p.Przemysławem Radziszewskim

10 grudnia - wizyta gości z przedszkola Nr1 - oglądanie wystawy karmników i budek lęgowych

7-10  grudnia - wystawa  prac konkursowych "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

6 - 10 grudnia - wystawa karmników i budek lęgowych wykonanych przez uczniów i rodziców

6 grudnia - spotkanie członków kół przyrodniczych i ekologicznych z przedstawicielami Koła Łowieckiego "Jedność" w Gdańsku p. T. Lipskim, I. Żebrowskim, A. Dębskim oraz Inspektorem ds. Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Skarszewy p. I. Zwarrą

6 grudnia - wyjazd uczniów i przedszkolaków z filii w Bączku do kina "Sokół" w Starogardzie Gdańskim na bajkę o tematyce bożonarodzeniowej

6 grudnia - wizyta w szkole św. Mikołaja- wspólne śpiewanie kolęd, rozmowa z gościem, obdarowanie  uczniów klas 0 - 6 słodkościami

4 grudnia - spotkanie ze św. Mikołajem uczestników świetlic środowiskowych z gminy Skarszewy

4-6 grudnia - spotkania klas grupy wiekowej I - III z policjantem

3 grudnia - Uroczystość wręczenia stypendiów uzdolnionym uczniom województwa pomorskiego

28 - 30 listopada - szkolna akcja pod hasłem "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"

28 listopada - dyskoteka  andrzejkowa grupy wiekowej IV - VI

27 listopada - „Między nami kobietkami”- warsztaty dla dziewcząt z klas VI na temat dojrzewania

26-30 listopada - klasowe spotkania andrzejkowe grupy wiekowej I - III

21 listopada - koncert umuzykalniający Leszka Boliboka, skrzypka  i altowiolisty, wieloletniego artysty, muzyka Teatru Muzycznego w Gdyni

20 listopada - "Dzień Przedszkolaka" w filii w Bączku

19 listopada - Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie dla Pierwszoklasistów w ramach akcji  „Klub Bezpiecznego Puchatka”, której patronem jest Komendant Główny Policji i Kuratoria Oświaty.

14 listopada - wycieczka członków szkolnego chóru "Tęczowe iskierki" do fabryki czekolady i Multikina

w Gdańsku

13 listopada - warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy 5b  "Fakty i mity o uzależnieniach"

13 listopada - próbny sprawdzian klas szóstych

9 listopada - apel z okazji 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości połączony z  XV "Konkursem na najciekawszy strój historyczny"

8 listopada - "Ratujemy i uczymy ratować" - nauka udzielania I pomocy przedmedycznej dla grup przedszkolnych i klas pierwszych

7 listopada - Sportowo - Rekreacyjny Turniej Przedszkoli "Olimpik"

7 listopada - wycieczka uczniów klas 2b i 2c do Centrum Nauki  Eksperyment w Gdyni

7 listopada - wywiadówka dla rodziców uczniów klas szóstych, konsultacje dla rodziców uczniów klas 0-VI

5 listopada - wycieczka uczniów klas 4a, 4e, 5a, 5d, 6a do Aquaparku w Kościerzynie

31 października - spotkanie z generałem brygady Andrzejem Łosińskim

30 października - program edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

"Nasza Szkoła na 102, bo odblaski super ma":

- spotkanie z policjantami,

- część artystyczna,

- pakiet odblasków dla każdej klasy

29-30 października - fotograf z firmy Foto - Mak

29-31 października - porządkowanie Miejsc Pamięci Narodowej

19 października - udział delegacji uczniów klas szóstych w pogrzebie p. Bożeny Żygowskiej

17 października - uczczenie minutą ciszy pamięci zmarłej nauczycielki p. Bożeny Żygowskiej

16 października - udział całej społeczności szkolnej we mszy św. w związku z obchodami Dnia Papieskiego

i 6 rocznicą nadania szkole imienia Jana Pawła II

16 października - uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

15 - 18  października - spotkania uczniów klas 0 - III ze strażakami w remizie OSP w Skarszewach,

pokaz sprzętu gaśniczego i medycznego służącego do ratowania życia

5 października - uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych

3 października - Konsultacje dla rodziców uczniów klas 0-VI

3 października - Gminny Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych

3 października - Próbna ewakuacja szkoły

2 października - Akcja charytatywna "Pomagamy choremu koledze"

1 października - Spotkanie z fotografem p. Grzegorzem Mehringiem

1 października - "Dzień łasucha"

28 września - Wystawa prac plastycznych uczniów klas I - VI "Jestem bezpiecznym użytkownikiem ruchu drogowego"

28 września - Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół województwa pomorskiego - X miejsce w województwie!

21 września – apele organizacyjno - porządkowe

18 września – wycieczka uczniów klas 5bi 5c do ogrodów historycznych we Franku

14 września – akcja charytatywna "Dzieci - dzieciom - wyprawka szkolna"

3 września – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013, porządkowanie miejsc pamięci narodowej

 

Apele, wydarzenia i uroczystości szkolne

rok szkolny 2011/2012

29 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

27 czerwca - wystawa "Moje hobby w zgodzie z naturą"

27 czerwca - kiermasz używanych podręczników

26 czerwca - dyskoteka klas szóstych

22 czerwca - apel podsumowujący pracę szkoły w roku szkolnym 2011/2012

12 czerwca - sprawdzian klas trzecich - CEN

6 czerwca - konsultacje dla rodziców klas 0 - 6

6 czerwca - spotkanie uczniów klas IV - VI ze strażakami, pokaz sprzętu gaśniczego

3 czerwca - udział uczniów naszej szkoły w Imprezie Integracyjnej w Centrum Rekreacyjno - Rehabilitacyjnym Dobry Brat w Osieku "Zaczarowany Dobry Brat "Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego z udziałem gwiazd"

1 czerwca - imprezy klasowe uświetniające Międzynarodowy Dzień Dziecka

29 maja - udział klas 0 - 3 i 4 - 6 w przedstawieniach profilaktycznych teatru "Maska" z Krakowa:

  • "Magiczna księga czarodziejki Arielki" - kształtowanie pozytywnych postaw czytelniczych
  • "Dopalacze nie są trendy"

28 maja - udział przedstawicieli szkoły i Rady Rodziców w finale wojewódzkim konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej dla Rad Rodziców "Mam 6 lat"

22, 23, 24 maja - szkolny kiermasz z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka

18 maja - konsultacje dla rodziców uczniów klas 0 - VI

18 maja - Dzień Otwarty Szkoły związany z obchodami rocznicy urodzin patrona szkoły:

  • udział społeczności szkolnej we mszy św.
  • koncert wokalny w wykonaniu tenora p. Wojciecha Wentury
  • występ wokalno - poetycki w wykonaniu uczniów naszej szkoły
  • Dzień Otwarty dla przedszkolaków, ich rodziców i opiekunów - program artystyczny, wystawy, zwiedzanie placówki  i wspólna zabawa
  • lekcje otwarte dla rodziców

17 maja - udział przedstawicieli społeczności szkolnej w  III Zjeździe  Szkół im. Jana Pawła II Delegatury Kościerskiej    i Tczewskiej Pomorskiego Kuratorium Oświaty pod hasłem "Jan Paweł II - Pielgrzym"

15  maja - szkolne obchody "Święta Polskiej Niezapominajki"

14 maja - szkolny konkurs matematyczny "Rachmistrz szkoły"

9 maja - apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja oraz zakończenia II wojny światowej

9 maja - apel podsumowujący pracę uczniów oraz promujący ich sukcesy

8 maja - prezentacja "Pokazu strojów historycznych" w Zespole Szkół Publicznych Gimnazjum w Skarszewach

7 maja - spotkanie sportowców - zdobywców I miejsca w Polsce w biegach przełajowych oraz ich trenerów           z burmistrzem Skarszew panem Dariuszem Skalskim

4 -5- 6 maja - udział szkoły w Jarmarku Joannitów:

  • konkursy plastyczne, fotograficzne,
  • przedstawienie o powstaniu miasta,
  • pokaz strojów historycznych

26 kwietnia - spotkanie członków szkolnego koła ekologicznego z pszczelarzem panią Haliną Rzepińską

22 kwietnia - szkolne obchody Dnia Ziemi

5- 10 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna

4 kwietnia - wywiadówka dla rodziców - klasy I - VI;

  1. Szkoła dla rodziców - spotkanie z terapeutą z Poradni Uzależnień p. M. Piotrowskim
  2. Kiermasz Wielkanocny

3 kwietnia - sprawdzian uczniów klas szóstych

2 kwietnia - siódma rocznica śmierci błogosławionego Jana Pawła II- patrona szkoły - "Konkurs poezji         o Janie Pawle II"- dla uczniów klas IV - VI

29 marca - Gminny Turniej Wiedzy BRD

30 marca - wystawa fotograficzna związana z wizytą w szkole Jacka Czachora

28 marca - wystawa fotograficzna "Miej czułe serce"- poświęcona podopiecznym ze schroniska              w Starogardzie Gdańskim

27 marca- wyjazd do kina uczniów klas 0 - VI w Starogardzie Gdańskim na baśń filmową "Królewna Śnieżka"

25 marca - Gminny Turniej Tenisa Stołowego

23 marca-program edukacyjny dla klas I - VI  "Zdrowy i bezpieczny":

1. Moda na odblaski

2. I pomoc przedmedyczna

3. Spotkanie z p. Jackiem Czachorem

12- 14  marca - Rekolekcje Wielkopostne

10 marca - IV Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

7 marca - próbny sprawdzian klasy 6a przeprowadzony przez CKE

17 lutego - Koncert Walentynkowy dla zaproszonych gości i rodziców

14 lutego - Poczta walentynkowa

30 stycznia - 3 lutego - Ferie w szkole

27 stycznia - zabawa karnawałowa dla grupy wiekowej I - III

26 stycznia - spotkanie z ciekawym człowiekiem p. Markiem Mazurem - fotograficznym "Leonardem da Vinci", konstruktorem pierwszego i jedynego obiektywu zrobionego z drewna i bursztynu

24 stycznia - apele podsumowujące pracę szkoły w I półroczu roku szkolnego 2011/2012 - wręczenie odznak "Wzorowy uczeń"

20, 23 stycznia - klasowe spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka

19 stycznia - koncert kolęd dla rodziców uczniów z wszystkich klas

18  stycznia - dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV - VI

12 stycznia - „Między nami kobietkami”- warsztaty dla dziewcząt z klas VI na temat dojrzewania

10, 12  stycznia - koncerty kolęd dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodziców

3 -5  stycznia - Warsztaty profilaktyczne prowadzone przez specjalistów z PPP klasy  II - "Polskie tradycje                      i zwyczaje świąteczne"

21 grudnia - Dzień Otwarty Szkoły - lekcje otwarte dla rodziców, jasełka bożonarodzeniowe z udziałem zaproszonych gości, kiermasz świąteczny, konsultacje dla rodziców

16 grudnia - spotkanie członków i sympatyków kółka ekologicznego z przedstawicielami koła łowieckiego "Jedność" w Gdańsku oraz z pracownikiem Urzędu Miejskiego - specjalistą ds. ochrony środowiska

14 grudnia - spotkanie z policjantem grupy wiekowej IV - VI

9 grudnia - wigilia dla uczestników świetlicy środowiskowej

8 grudnia - wyjazd uczniów klas 0 - III do kina w Starogardzie Gdańskim na przedstawienie "Królowa śniegu"

6 grudnia - Wizyta Św. Mikołaja w szkole - wręczenie słodkości

1 - 5  grudnia - szkolna akcja pod hasłem "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"

25 listopada - Apel organizacyjno - porządkowy, pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej

24 listopada - Spotkanie uczniów grupy wiekowej I - III z policjantem

22 - 25  listopada - Andrzejki klasowe grupy wiekowej  I - III

22 listopada - Dyskoteka andrzejkowa grupy wiekowej IV - VI

22 listopada - Uroczystość wręczenia stypendiów uzdolnionym uczniom województwa pomorskiego

17 listopada - Warsztaty artystyczne - tworzenie rzeźb gipsowych dla uczniów klas I - III

17 listopada - Warsztaty profilaktyczne prowadzone przez specjalistów z PPP klasy  III  - "Trzymaj formę"

15 listopada - Próbny sprawdzian klas szóstych

11 - 15 listopada - Wizyta przedstawicieli nauczycieli  w zaprzyjaźnionej szkole w Sandy w Anglii

9 listopada - Warsztaty profilaktyczne prowadzone przez specjalistów z PPP klas  III - VI:

klasy III - "Trzymaj formę"

klasy IV - "Uczeń płomieniem, dorośli pochodną"

klasy V - "Mam swoje prawa"

klasy VI - "Uzależnieniom mówimy NIE!"// "Mam swoje prawa"

8 listopada - Konkurs na najciekawszy strój historyczny

8 listopada - apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

3 listopada - udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST

27, 28 października - porządkowanie miejsc pamięci narodowej

26 października - Warsztaty profilaktyczne prowadzone przez specjalistów z PPP klas  III - VI:

klasy III - "Trzymaj formę"

klasy IV - "Uczeń płomieniem, dorośli pochodną"

klasy V - "Mam swoje prawa"

klasy VI - "Uzależnieniom mówimy NIE!"

25 października - spotkanie uczniów klas IV - VI z alpinistą, podróżnikiem Michałem Kochańczykiem

20 i 27  października - spotkanie uczniów klas V - VI z ratownikiem medycznym

18 października - wyjazd uczniów klas I - III do kina na spektakl teatralny "Dlaczego Francik chrapie?"

17 października - spotkanie uczniów klas 0 - III ze strażakiem

17 października - udział społeczności szkolnej we mszy św. z okazji rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II

13  października - apele z okazji  Dnia Edukacji Narodowej

11 - 12 października - Warsztaty profilaktyczne prowadzone przez specjalistów z PPP klas  III - VI:

klasy III - "Trzymaj formę"

klasy IV - "Uczeń płomieniem, dorośli pochodną"

klasy V - "Mam swoje prawa"

klasy VI - "Uzależnieniom mówimy NIE!"

7  października - Ślubowanie klas pierwszych

5  października - Przedstawienia profilaktyczne

I - III  "Przygody smoka Emila"

IV - VI  "Klaser pełen dopalaczy"

20 września - Udział w spotkaniu autorskim z Wiesławem  Drabikiem - autorem książek dla dzieci

13 września - Wizyta gości z Sandy, prezentacja szkoły i jej osiągnięć, program artystyczny w wykonaniu uczniów,

specjały kuchni regionalnej

9 września - Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół województwa pomorskiego - II miejsce w województwie!

1 września – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012, porządkowanie miejsc pamięci narodowej

  1. Organizacja procesu nauczania na lekcji - praca w grupach
  2. Skuteczność kształcenia umiejętności określonych standardami egzaminacyjnymi
  3. Stosowanie różnorodnych metod aktywizujących.
  4. Kształcenie pożądanych postaw i zachowań uczniowskich związanych z bezpieczeństwem.
 
Copyright © 2017 Joomla. Wszelkie prawa zastrzeżone.