X KONCERT WALENTYNKOWY ZA NAMI! PDF Drukuj Email

Po raz dziesiąty w naszej szkole odbył się Koncert Walentynkowy przygotowany przez nauczycieli naszej szkoły dla rodziców i mieszkańców Skarszew, którzy piątkowy wieczór postanowili spędzić wraz z nami! Koncert odbył się pod hasłem zaczerpniętym z Hymnu o miłości z Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian:

„Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości  lecz współweseli się z prawdą”.

Ideą koncertów jest uświadamianie zarówno dużym jak i małym, że każdy człowiek potrzebuje być kochanym  i akceptowanym. Każda okazja, żeby naszym bliskim okazać wdzięczność, szacunek, miłość jest dobrą okazją. Licznie zgromadzonej w sali gimnastycznej publiczności postanowili zaprezentować się miłośnicy tańca, muzyki, śpiewu, literatury, historii oraz sportu. W artystycznym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie, którzy kochają ludzi i świat i pragną tą miłością podzielić się z innymi. Nie zabrakło okazji do śmiechu, ale i do wzruszeń.

W koncercie wystąpili: Igor Muchowski z klasy 1c, który wykonał utwór „Przez Twe oczy zielone”, Zuzia Kopiszka  z klasy 2a zaśpiewała piosenkę „Byle jak”, Ania Wojciechowska z klasy 5a zaśpiewała piosenkę „Koncert”   i zagrała na flecie poprzecznym utwór Szuberta „Ave Maria”, Laura Szczodrowska z klasy 6c wykonała piosenkę w języku angielskim „Sad song”, Zosia Kotlewska z klasy 6d zaśpiewała z akompaniamentem gitary utwór  Leonarda Cohena pt. „Alleluja”, Nadia Rogalewska z klasy 6a zaśpiewała acapella piosenkę „Za późno”, a Dominika Żywicka z klasy 8b ujęła wszystkich wykonując utwór „Nie jesteś sama”. Rodzeństwo z klasy 4d Julia i Jakub Gdaniec grając na gitarze i ukulele wykonali wszystkim dobrze znany utwór ”Pada deszcz” a uczniowie z klasy 2a zaprezentowali się w utworze „Gdzie są goście z tamtych lat”. Szkolny chór „Tęczowe iskierki” przygotował dwa utwory: „Góry do góry” oraz „Bohater”.

Uczniowie z klasy 4c: Patrycja Went, Zosia Kudelska i Jakub Domarus pod opieką pani Małgorzaty Went przygotowali scenkę do wiersza Tadeusza Śliwiaka „Zakochana żaba”. Uczniowie z klasy 4d: Tamara Sulewska, Julia Tomczak, Oliwia Zielke i Jeremiasz Redzimski pod kierownictwem pani Anny Makowskiej zaprezentowali inscenizację do wiersza Jana Brzechwy pt. „Żuk”. Grupa dzieci z naszej filii w Bączku przygotowała na dzisiejszy wieczór taniec  z szarfami do muzyki wspaniałego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. W pokazie gimnastycznym zaprezentowała się uczennica klasy 8c Roksana Rogulska. Marcelina Odia z klasy 8c i Konrad Prabucki z klasy 8b zaprezentowali się skarszewskiej publiczności w tańcach zatańczyli m.in. jive i rumbę. Dziewczynki z klasy 3c przygotowane przez panią Gabrysię Stapel-Rygosik  w przebojowym tańcu, zachęcającym nas wszystkich do aktywności fizycznej, którą można realizować nawet w domu!   Nikola Dam z klasy 1c wykonała własny układ choreograficzny do utworu Cleo. Na szkolnej scenie wystąpił też szkolny zespół cheerleaderek prowadzony przez panią Gabrielę Stapel-Rygosik. Kolejnym punktem programu był występ przedstawicieli „XXI Konkursu Na Najpiękniejszy Strój Historyczny” przygotowanych przez panią Alicję Stanek. Jednak największym zainteresowaniem „najmłodszej publiczności” cieszyło się losowanie numerków  z „wygrywającymi” losami. Każdy uczestnik miał okazję wygrać cenne nagrody.

Podsumowaniem koncertu było odśpiewanie przez publiczność utworu z repertuaru Maryli Rodowicz „Jeszcze nie czas”, którym rodzice podziękowali pani dyrektor Annie Friedrich i pani wicedyrektor Barbarze Bujło za wspaniałe chwile spędzone na koncertach, za niepowtarzalną atmosferę walentynkową, za pokazanie, że mamy wspaniałe talenty w szkole.

Ostatnim utworem dedykowanym gościom, nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom - w podziękowaniu za 10 lat współpracy był utwór Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Utwór wykonali uczniowie klasy 2a oraz publiczność.

Na zakończenie spotkania głos zabrała dyrektor szkoły pani Anna Friedrich, która podziękowała za organizację wszystkich X Koncertów Walentynkowych nauczycielom  i cudownie zaangażowanym rodzicom. Podziękowała za wspaniałą zabawę publiczności, która nas nigdy nie zawodzi i życzyła wszystkim, by miłość była sensem naszego życia.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»