Aktualności
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH! PDF Drukuj Email

Dzisiaj 16 października obchodziliśmy w naszej szkole dwa ważne wydarzenia. Pierwsza związana jest z patronem szkoły.

Dnia 16 X 1978r. czyli 40 lat temu Karol Wojtyła został wybrany papieżem, który przyjął imię Jan Paweł II. Był pierwszym od ponad 450 lat papieżem niepochodzącym z Włoch. W czasie swojego pontyfikatu zmienił oblicze ziemi i zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Jan Paweł II w czasie Eucharystii rozpoczynającej pontyfikat, wypowiedział znamienne słowa, którymi porwał wiele milionów serc na całym świecie: "Nie lękajcie się... Otwórzcie drzwi Chrystusowi"...

W związku z tym wydarzeniem społeczność naszej szkoły uczestniczyła we Mszy Św. w kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbe. Odbyły się lekcje wychowawcze poświęcone patronowi szkoły  a wszyscy uczniowie z klas IV - VIII uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem Romualdem Koperskim.

Drugie święto to Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych.            Pierwszacy złożyli dzisiaj ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, która ma wspaniałą 108- letnią historię, piękne tradycje i wyjątkowego patrona. Zostali przyjęci do naszej szkolnej braci!

Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniów klas pierwszych wraz z wychowawczyniami i rodzicami powitała pani dyrektor.

Wyrecytowała wiersz pod którym mogą podpisać się wszyscy nasi uczniowie klas pierwszych.

Mądry uczeń dobrze wie, która to ósma godzina,
Do szkoły nie spóźnia się – bo wtedy się lekcja zaczyna!
Być kulturalnym to ważna sprawa, bo świat się na lepszy zmienia,
Wchodząc do szkoły, mówi „dzień dobry”, wychodząc „do widzenia”!
Podczas lekcji uważnie słucha, czyta, pisze i liczy,
Wszystkie zadania robi poprawnie, pilnie się uczy i ćwiczy!...

Skoro wszyscy są kulturalni i chętni do nauki to tym samym gotowi do złożenia ślubowania.

Po pięknym występie uczniów klas pierwszych i po ślubowaniu, pani dyrektor

zwróciła się do rodziców, aby wspierali swoje pociechy w „szkolnym życiu”,

w przeżywaniu emocji i wyrabianiu szkolnych nawyków. Rodzice powinni uczestniczyć w odrabianiu lekcji, pakowaniu piórników i przygotowywaniu się do sprawdzianów.                                      

Dziecko musi czuć, że Rodzica interesują sprawy szkolne swojego dziecka.

Następnie złożyła życzenia uczniom: Drodzy uczniowie klas pierwszych myślę, że już trochę poznaliście naszą szkołę i ją polubiliście. W tym jakże ważnym dla Was dniu życzę Wam, żebyście wszyscy pokochali naukę. Życzę Wam, abyście poznawali i odkrywali każdego dnia coś interesującego, żebyście przychodzili do szkoły z radością i bardzo mocno pokochali swoje panie!  Niech przyswajanie wiedzy będzie dla Was wielką przyjemnością.

Zapamiętajcie z tego dnia, że po złożeniu ślubowania zaczynamy wspólnie budować Waszą przyszłość, przyszłość Waszych rodziców i naszej Ojczyzny.


Pierwszacy otrzymali kosze z owocami ufundowane przez Radę Rodziców oraz „słodki” upominek i bilety do kina Cinema City od Burmistrza Skarszew pana Jacka Pauli.

To nie koniec atrakcji. Po sesji zdjęciowej na sali gimnastycznej i po spotkaniu w klasach wszyscy udali się na boisko szkolne na pokaz treningu tenisa ziemnego.

Gośćmi naszej uroczystości byli też przedszkolacy z wychowawczyniami oraz ks. proboszcz Dariusz Leman.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 271
Copyright © 2018 Joomla. Wszelkie prawa zastrzeżone.