Aktualizacja warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020.

group of students with books writing school test

1.PODSTAWOWE INFORMACJE O EGZAMINIE

1. Egzamin jest przeprowadzany na podstawie wymagań określonych
    w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania.
  2. Zgodnie z komunikatem o harmonogramie egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany:
  3. w terminie głównym:
    • Język polski –16 czerwca 2020r. (wtorek ) godz. 9.00
    • Matematyka – 17 czerwca 2020r. (środa) godz. 9.00
    • Język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020r. (czwartek ) godz. 9.00
  4. w terminie dodatkowym:
    • Język polski -7 lipca 2020r. (wtorek) godz. 9.00
    • Matematyka – 8 lipca 2020r. (środa) godz. 9.00
    • Język obcy nowożytny – 3 czerwca 2020r. (czwartek) godz. 9.00
  5. Termin ogłoszenia wyników – 31 lipca 2020r.
  6. Termin wydawania zaświadczeń – 31 lipca 2020r.
  7. Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który: z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty
  8. ,z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym ALBO przerwał lub któremu przerwano i unieważniono daną egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub
  9. przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).
  10. Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje również uczeń, któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzaminu z danego przedmiotu lub
  11. przedmiotów. Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym zdający przystępuje w szkole, której jest uczniem.
  12. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
  13. Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty:
    • język polski
    • matematykę
    • język obcy nowożytny
  14. Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia:
    • Pierwszego dnia – język polski, który trwa 120 minut
    • Drugiego dnia – matematyka, który trwa 100 minut
    • Trzeciego dnia – język obcy nowożytny, który trwa 90 minut
  15. Do czasu trwania egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia
  16. odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut).
  17. Egzamin z języka obcego nowożytnego jest przeprowadzany z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego,
  18. niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.
  19. Do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego uczeń lub słuchacz przystępuje z tego języka obcego nowożytnego, którego uczy się
  20.  w szkole
    w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
  21. Egzamin ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego jest przeprowadzany WYŁĄCZNIE na podstawie wymagań określonych w wariancie
  22. II.1 (kontynuacja z klas I-III) podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie języka obcego nowożytnego.

II. ORGANIZACJA EGZAMINU

1. Egzamin odbędzie się w Szkole Podstawowej nr im. Jana Pawła II w Skarszewach wg następującego schematu:
    • Uczniowie klasy VIIIa piszą na holu D. Do szkoły wchodzą wejściem od strony parkingu
    • Uczniowie klasy VIIIb piszą w świetlicy szkolnej. Do szkoły wchodzą od strony kotłowni (wejście ewakuacyjne za kominem)
    • Uczniowie klasy VIIIc  piszą w sali gimnastycznej.  Do szkoły wchodzą od strony boiska
  2. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  3. Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły o godz. 8.30
  4. Zachowują odstęp 1,5 metra od siebie.
  5. Nie gromadzą się w grupkach przed i po egzaminie.
  6. Uczniowie wchodząc do szkoły mają zakryte usta i nos.
  7. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy: telefonów, maskotek, książek itp.
  8. Uczeń może przynieść ze sobą butelkę z wodą, którą stawia na podłodze przy swoim stoliku. Szkoła nie zapewnia wody pitnej.
  9. Zdający losuje numer stolika i odbiera od przewodniczącego naklejki na arkusz egzaminacyjny.
  10. Po wejściu do sali egzaminacyjnej i zajęciu miejsca, można zdjąć maseczkę.
  11. Uczeń ma prawo nie zdejmować maseczki przez cały czas trwania egzaminu.
  12. Zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
    • podchodzi do niego nauczyciel,
    • wychodzi do toalety,
    • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
  13. Na egzaminie zdający korzysta z własnych przyborów: długopisu (z czarnym wkładem), na egzamin z matematyki uczeń przynosi swoje przybory geometryczne.
  14. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  15. Po zakończonym egzaminie uczniowie zakładają maseczki i kolejno w odstępach opuszczają salę egzaminacyjną.
Przewiń do góry Skip to content